Reklama

Radny z łopatą. Młodzież z Kazanowa remontuje chodnik

Takie spontaniczne przedsięwzięcia trzeba chwalić i pokazywać. Bo w obecnych czasach bezinteresowność jest coraz rzadszą cechą. Młodzi ludzie z przemyskiego osiedla Kazanów pod wodzą radnego Tomasza Schabowskiego remontują w czynie społecznym chodnik na terenie Szkoły Podstawowej nr 6.

Patryk Siębab, Paweł Hapon, Mateusz Korytko, Krystian Chrobak, Michał Mularczyk i Piotr Laskowski to grupa młodych ludzi z Kazanowa, którzy od kilkunastu dni remontują zniszczony chodnik na terenie SP 6, na który nie było do tej pory pieniędzy. – Wielkie brawa dla tych 18-, 19-letnich chłopaków. To nie pierwsza taka inicjatywa na naszym osiedlu – mówi radny Tomasz Schabowski (PO)[paywall]. – Już w 2007 roku zaprosiłem mieszkańców do prac społecznych. Odpowiedź była kapitalna. Od tamtego czasu dzięki nim naprawdę wiele się na osiedlu zmieniło. Ci, którzy teraz pracują, patrzyli kiedyś na swoich starszych kolegów. Stwierdzili, że chcą kontynuować to dzieło. To już kolejne pokolenie. To ciężka praca fizyczna, ale wiedzą, że to jest dla szkoły, mieszkańców osiedla, a kto wie, czy nie dla nich i ich pociech – dodaje T. Schabowski, który wcale nie przygląda się robocie z boku, nie chlubi tym, że akcję zorganizował, tylko sam wziął do ręki łopatę i pomaga.

Reklama

fot.Mariusz Godos– Dodatkowym atutem jest to, że młodzi nauczą się jakiejś pracy. To może niebawem pomóc im w zdobyciu zajęcia. Pracodawcy zwracają na to uwagę. Uważam, że na innych przemyskich osiedlach także jest taka młodzież, tylko trzeba jej impulsu. Przy okazji chciałbym podziękować władzom miasta, które pozytywnie odpowiedziały na naszą prośbę o zdobycie materiałów budowlanych. Dostarczyli nam choćby kostkę brukową – dodał T. Schabowski.
Nowy chodnik z kostki brukowej będzie i traktem pieszym, i miniścieżką rowerową. Pracy jest w bród. Młodzież z Kazanowa w br. pomagała przy remoncie boisk do siatkówki plażowej, na których przez siedem ostatnich lat nic nie było robione. Swoje trzy grosze dorzuciła firma Czexbud Zbigniewa Czekierdy, który bezpłatnie udostępnił koparki. Radość dzieci i młodzieży była ogromna, a boiska przez całe wakacje wręcz oblegane. – Na terenie szkoły w tym roku udało się także wykonać remont schodów. W pozyskaniu środków pomógł nam radny Robert Bal – podsumował radny Schabowski.

Ogromna wdzięczność szkoły

Zachwycona tą bezinteresowną pomocą jest dyrektor SP 6 Halina Kasyan. – Jestem ogromnie wdzięczna za to wszystko. Nie mamy na to pieniędzy. Jeśliby wszystko zliczyć, to pomoc liczona w dziesiątkach tysięcy złotych. Remontowany chodnik będzie łącznikiem między ulicą Spiechowicza a naszą szkołą i boiskami wielofunkcyjnymi. Znacznie ułatwi poruszanie się dzieciom niepełnosprawnym, na wózku inwalidzkim. Ten remont to kolejny etap prac społecznych, bo przypomnę tylko, że dzięki tym młodym ludziom i radnemu Schabowskimu udało się zrobić między innymi miasteczko ruchu drogowego, dwa boiska do koszykówki i tenisa ziemnego. Wykonali drenaż wokół nich. Jesteśmy im wszystkim za to bardzo wdzięczni.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    apo - niezalogowany 2015-09-20 12:41:50

    Wszystko fajnie tylko czy mają pozwolenie i projekty.co by się nie okazało ze samowola budowlana.i szkoda roboty chłopaków a w Polsce wszystko możliwe.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rico - niezalogowany 2015-09-20 14:57:35

    Wreszcie tam gdzie jego miejsce, przy łopacie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Damian - niezalogowany 2015-09-20 19:18:00

    Jak jego miejsce jest przy lopacie,  to twoje miejsce jest w śmietniku. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama