Takie spontaniczne przedsięwzięcia trzeba chwalić i pokazywać. Bo w obecnych czasach bezinteresowność jest coraz rzadszą cechą. Młodzi ludzie z przemyskiego osiedla Kazanów pod wodzą radnego Tomasza Schabowskiego remontują w czynie społecznym chodnik na terenie Szkoły Podstawowej nr 6.
Patryk Siębab, Paweł Hapon, Mateusz Korytko, Krystian Chrobak, Michał Mularczyk i Piotr Laskowski to grupa młodych ludzi z Kazanowa, którzy od kilkunastu dni remontują zniszczony chodnik na terenie SP 6, na który nie było do tej pory pieniędzy. – Wielkie brawa dla tych 18-, 19-letnich chłopaków. To nie pierwsza taka inicjatywa na naszym osiedlu – mówi radny Tomasz Schabowski (PO)[paywall]. – Już w 2007 roku zaprosiłem mieszkańców do prac społecznych. Odpowiedź była kapitalna. Od tamtego czasu dzięki nim naprawdę wiele się na osiedlu zmieniło. Ci, którzy teraz pracują, patrzyli kiedyś na swoich starszych kolegów. Stwierdzili, że chcą kontynuować to dzieło. To już kolejne pokolenie. To ciężka praca fizyczna, ale wiedzą, że to jest dla szkoły, mieszkańców osiedla, a kto wie, czy nie dla nich i ich pociech – dodaje T. Schabowski, który wcale nie przygląda się robocie z boku, nie chlubi tym, że akcję zorganizował, tylko sam wziął do ręki łopatę i pomaga.

Zachwycona tą bezinteresowną pomocą jest dyrektor SP 6 Halina Kasyan. – Jestem ogromnie wdzięczna za to wszystko. Nie mamy na to pieniędzy. Jeśliby wszystko zliczyć, to pomoc liczona w dziesiątkach tysięcy złotych. Remontowany chodnik będzie łącznikiem między ulicą Spiechowicza a naszą szkołą i boiskami wielofunkcyjnymi. Znacznie ułatwi poruszanie się dzieciom niepełnosprawnym, na wózku inwalidzkim. Ten remont to kolejny etap prac społecznych, bo przypomnę tylko, że dzięki tym młodym ludziom i radnemu Schabowskimu udało się zrobić między innymi miasteczko ruchu drogowego, dwa boiska do koszykówki i tenisa ziemnego. Wykonali drenaż wokół nich. Jesteśmy im wszystkim za to bardzo wdzięczni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wszystko fajnie tylko czy mają pozwolenie i projekty.co by się nie okazało ze samowola budowlana.i szkoda roboty chłopaków a w Polsce wszystko możliwe.
Wreszcie tam gdzie jego miejsce, przy łopacie
Jak jego miejsce jest przy lopacie, to twoje miejsce jest w śmietniku.
Hehe jasne za darmo napewno tego nie robią jakiś wałek musi za tym iść
Co jak co, ale Schaba znam od lat i pomimo tego, że nasze ścieżki dawno się rozeszły to muszę zareagować na takie wasze pieprzenie. Głowy do zarabiania kasy na polityce to Schabu on niestety nie ma - Sam wiele razy się dziwiłem i pytałem co on z tego ma - wiem, że satysfakcje. Jedyny prawdziwy człowiek w tym przemyski burdelu - niezależnie do ugrupowania. Schabowski wszystko co robi robi szczerze i nie bierze za to pieniędzy. Pozdrawiam.
Tomasz Schabowski zawsze w miarę możliwości pomaga chłopakom z osiedla. Dokłada wszelkich starań jeśli trzeba załatwić coś dla młodzieży. Pozdro....
Inspekcje tam wysłać. Przy budowie w TRAMPKACH ??? Jakos schabowski nie ma rak ubrudzonych...... niezla focia z łopatą..... wybory ida i juz okleja sobie auto i parkuje ze nie mozna z Opalinskiego wyjechać...... Naprawde sweet focia...
Wszystko fajnie tylko czy mają pozwolenie i projekty.co by się nie okazało ze samowola budowlana.i szkoda roboty chłopaków a w Polsce wszystko możliwe.
Wreszcie tam gdzie jego miejsce, przy łopacie
Jak jego miejsce jest przy lopacie, to twoje miejsce jest w śmietniku.