Reklama

Radny założył na sesji kask na głowę

04/03/2015 08:03

– Brak powagi miejsca i urzędu. Na takie zachowanie powinien zareagować przewodniczący rady. Jednak on nie widział w tym niczego nagannego – uważa jarosławski radny Jacek Hołub. Podobne zdanie ma radny Mariusz Walter. Chodzi o zachowanie Wacława Spiradka, ich kolegi z rady miasta, który w trakcie sesji założył na głowę kask ochronny, wywołując rozbawienie zebranych.

– Przykra sprawa. Leżałem w szpitalu i relację z sesji budżetowej oglądałem na portalu lokalnej telewizji. W czasie wniosków i interpelacji radnych siedzący obok W. Spiradka Marian Janusz mówił, wyraziście gestykulując. Wtedy radny W. Spiradek założył kask ochronny, rzekomo zabezpieczając się przed gwałtownymi ruchami rąk sąsiada – mówi J. Hołub. –  Nie oceniam jego postępowania, ale dziwi mnie bezradność prezydium rady miasta. Uważam, że należy dbać o powagę urzędu – dodaje. Zaznacza, że nie jest to tylko jego zdanie, gdyż podobne odczucia mają mieszkańcy.

Radny chciał poruszyć sprawę w czasie interpelacji na ostatniej sesji, ale został upomniany przez przewodniczącego. – Interpelacje to wnioski o zasadniczym charakterze – przypomniał mu Janusz Szkodny, przewodniczący rady. Po tym napomnieniu chciał zakończyć sesję, ale kilku radnych oprotestowało zamiar, zarzucając łamanie prawa, ponieważ porządek przewidywał wolne wnioski, a tych jeszcze nie było. Sesji nie zakończono i w punkcie wolne wnioski radny J. Hołub odniósł się do zachowania W. Spiradka. – Uważam, że jest ono karygodne i negatywnie rzutuje na wizerunek rady. Dlaczego przewodniczący nie zareagował? – pytał radny. – Do wniosków, które uważam za niepoważne, nie będę się odnosił – skwitował J. Szkodny. – Na wspomnianej sesji nie wydarzyło się nic, co naruszałoby godność rady i radnych – dodał. – Przekazałem wniosek mieszkańców. Jeśli przewodniczący go oddala, to widać, jaka sytuacja jest w radzie – stwierdził. J. Hołub.

Reklama

Radny W. Spiradek odmówił komentarza. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    7 - niezalogowany 2015-03-04 08:32:51

    powinien mieć hełm bojowy z napisem PRON lub WRONPanie Przewodniczący Rady gdzie powaga Rady a kś.andrzej popierał tego gościa powinien popierać PIS tak zalecały władze .ustawcie mu osobny stolik ,nie powinien siedzieć obok Mariana      wstyd  !!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    usd - niezalogowany 2015-03-04 08:37:52

    Marian to spokojny Gość  nie bił go po głowieczy na sesje rady radni powinni mieć kaski czy hełmy bojowe  a mogli mieć pały 70-tki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    upat - niezalogowany 2015-03-04 08:48:34

    a straż miejska jak pilnowała sali narad   jak przetransportował kask  jaja sobie robią diety w dół  czy na sali był proboszcz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama