– Brak powagi miejsca i urzędu. Na takie zachowanie powinien zareagować przewodniczący rady. Jednak on nie widział w tym niczego nagannego – uważa jarosławski radny Jacek Hołub. Podobne zdanie ma radny Mariusz Walter. Chodzi o zachowanie Wacława Spiradka, ich kolegi z rady miasta, który w trakcie sesji założył na głowę kask ochronny, wywołując rozbawienie zebranych.
– Przykra sprawa. Leżałem w szpitalu i relację z sesji budżetowej oglądałem na portalu lokalnej telewizji. W czasie wniosków i interpelacji radnych siedzący obok W. Spiradka Marian Janusz mówił, wyraziście gestykulując. Wtedy radny W. Spiradek założył kask ochronny, rzekomo zabezpieczając się przed gwałtownymi ruchami rąk sąsiada – mówi J. Hołub. – Nie oceniam jego postępowania, ale dziwi mnie bezradność prezydium rady miasta. Uważam, że należy dbać o powagę urzędu – dodaje. Zaznacza, że nie jest to tylko jego zdanie, gdyż podobne odczucia mają mieszkańcy.Radny chciał poruszyć sprawę w czasie interpelacji na ostatniej sesji, ale został upomniany przez przewodniczącego. – Interpelacje to wnioski o zasadniczym charakterze – przypomniał mu Janusz Szkodny, przewodniczący rady. Po tym napomnieniu chciał zakończyć sesję, ale kilku radnych oprotestowało zamiar, zarzucając łamanie prawa, ponieważ porządek przewidywał wolne wnioski, a tych jeszcze nie było. Sesji nie zakończono i w punkcie wolne wnioski radny J. Hołub odniósł się do zachowania W. Spiradka. – Uważam, że jest ono karygodne i negatywnie rzutuje na wizerunek rady. Dlaczego przewodniczący nie zareagował? – pytał radny. – Do wniosków, które uważam za niepoważne, nie będę się odnosił – skwitował J. Szkodny. – Na wspomnianej sesji nie wydarzyło się nic, co naruszałoby godność rady i radnych – dodał. – Przekazałem wniosek mieszkańców. Jeśli przewodniczący go oddala, to widać, jaka sytuacja jest w radzie – stwierdził. J. Hołub.
Radny W. Spiradek odmówił komentarza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.powinien mieć hełm bojowy z napisem PRON lub WRONPanie Przewodniczący Rady gdzie powaga Rady a kś.andrzej popierał tego gościa powinien popierać PIS tak zalecały władze .ustawcie mu osobny stolik ,nie powinien siedzieć obok Mariana wstyd !!
Marian to spokojny Gość nie bił go po głowieczy na sesje rady radni powinni mieć kaski czy hełmy bojowe a mogli mieć pały 70-tki.
a straż miejska jak pilnowała sali narad jak przetransportował kask jaja sobie robią diety w dół czy na sali był proboszcz
o Marian Janusz znam go od lat to Radny z klasą,muchy by nie ruszył,był Przewodniczącym Rady
Jaki komitet wystawił tego w kasku kto wie
kto go zna jaka partia poparła W S w wyborach.
jaki napis był na kasku, ktoś wymazał , kaski dla całej rady ,dla Mieszkańców wkłady jaj i pomidory ,jak Pagać był Przewodniczącym to takich jaj nie było,.Oj, Nasz Burmistrz ma zabawę,jak by wiedział to by nie kandydował
Brawo Panie Redaktorze Ewa tak nie dawała do wiwatuWyborcy głosujcie ,nie słuchajcie złych doradców
żenada , z panem przewodniczącym na czele!
Coś widocznie byłemu sekretarzowi wali w kapucynę , może coś dostaje do palenia od idioty z Biłgoraja???. Blisko jest z Ratusza do "prewentorium", na Kościuszki , Przewodniczący Rady jest "dohtorem" to winien wezwać dwóch osiłków z kaftanem i idiotę na sygnałach na wariatkowo, a po drodze w karetce kilkanaście elektrowstrząsów . Pan profesor Janusz niech nie siada tak blisko takiego oszołoma, bo kiedyś idiota w przypływie szału może mu odgryźć np. ucho i nie będzie słyszał Pan Profesor co do dziadzia mówią wnuki, ponadto warto by sprawdzić czy gostek nie ma czasami "żółtych" papierów???
kaski na allegro są po 7.7zl, kupię 50szt, ale nie wiem jakim dowodem przekazać pani skarbnik kto wie jaki dokument wystawić PT chyba nie to przedmioty nie trwałe
Oj,gdyby andrzej wiedział to by wacka nie poparła teraz ma kłopoty
kiedy następne show radnego?ciekawe jak czują się jego wyborcy i osoby które go popierały?
ludzie kogo wybieracie nie idźcie tą drogą!!!
o, jak profesor M. Janusz był przewodniczącym Radyto takiego radnego wyprosił by z sali ,znam Marianama Gość takt Panie Burmistrzu niech Pan trzyma z Januszemi Zbyszkiem M.
spiradek oddaj mandat radnegoandreju popieraj PIS bo taka jest linia przemyślaw Pruchniku zwalnia się etat proboszcza
Jak widać w Jarosławiu coraz więcej idiotów, kto ich wybierał?
ratusz po remoncie a jemu coś się wali ubrał kask dawniej były metalowe kaski
Paranoja. Przedszkolaki są poważniejsi w takich miejscach,
apel do radnego Andrzeja L.nie siadaj obok tego w kasku bo wylądujesz na kościuszkiapel do radnego Andrzeja P.bądź uprzejmy dla Pani Basi to super dyrektor.
powinien mieć hełm bojowy z napisem PRON lub WRONPanie Przewodniczący Rady gdzie powaga Rady a kś.andrzej popierał tego gościa powinien popierać PIS tak zalecały władze .ustawcie mu osobny stolik ,nie powinien siedzieć obok Mariana wstyd !!
Marian to spokojny Gość nie bił go po głowieczy na sesje rady radni powinni mieć kaski czy hełmy bojowe a mogli mieć pały 70-tki.
a straż miejska jak pilnowała sali narad jak przetransportował kask jaja sobie robią diety w dół czy na sali był proboszcz