O zwiększenie odstrzału dzików postulowali rolnicy uczestniczący w spotkaniu zorganizowanym przez wójta gminy Fredropol Mariusza Śnieżka i przedstawiciela Podkarpackiej Izby Rolniczej w Boguchwale Stefana Moskowicza.
W trakcie rozmów, w których uczestniczyli m.in. parlamentarzyści: Marek Rząsa, Mieczysław Kasprzak i Andrzej Matusiewicz oraz starosta przemyski Jan Pączek, mówiono o nasilającym się niszczeniu upraw przez zwierzęta dziko żyjące. Największe spustoszenie czynią dziki, których gwałtowny przyrost naturalny spędza sen z powiek właścicielom małych i dużych gospodarstw. Ich zdaniem należy natychmiast zwiększyć odstrzał, aby doprowadzić do szybkiego ograniczenia populacji. W opinii rolników niezbędne jest również szybkie i rzetelne szacowanie szkód wyrządzanych przez dziki oraz pozostałe zwierzęta, m.in. jelenie. Oferowane obecnie kwoty na pokrycie strat są – zdaniem przedstawicieli środowiska rolniczego – symboliczne i niewystarczające.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze