Reklama

Rolnicy, myśliwi i posłowie uznali, że trzeba zwiększyć odstrzał dzików

22/03/2015 18:03

O zwiększenie odstrzału dzików postulowali rolnicy uczestniczący w spotkaniu zorganizowanym przez wójta gminy Fredropol Mariusza Śnieżka i przedstawiciela Podkarpackiej Izby Rolniczej w Boguchwale Stefana Moskowicza.

W trakcie rozmów, w których uczestniczyli m.in. parlamentarzyści: Marek Rząsa, Mieczysław Kasprzak i Andrzej Matusiewicz oraz starosta przemyski Jan Pączek, mówiono o nasilającym się niszczeniu upraw przez zwierzęta dziko żyjące. Największe spustoszenie czynią dziki, których gwałtowny przyrost naturalny spędza sen z powiek właścicielom małych i dużych gospodarstw. Ich zdaniem należy natychmiast zwiększyć odstrzał, aby doprowadzić do szybkiego ograniczenia populacji. W opinii rolników niezbędne jest również szybkie i rzetelne szacowanie szkód wyrządzanych przez dziki oraz pozostałe zwierzęta, m.in. jelenie. Oferowane obecnie kwoty na pokrycie strat są – zdaniem przedstawicieli środowiska rolniczego – symboliczne i niewystarczające.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama