– Jesteśmy dumni z faktu, że honorowym członkiem Klubu Rotarian jest papież Franciszek – podkreślono na wstępie obchodów. 12 maja jarosławscy rotarianie obchodzili 15-lecie swojej działalności. Najważniejsze hasło rotariańskie, powtarzane na zakończenie każdego spotkania, brzmi: „Służba ważniejsza niż Ty sam!”. Głównym punktem obchodów było wybranie nowego prezydenta.
Klub Rotarian w Jarosławiu to stowarzyszenie, które pomaga ludziom potrzebującym. Robi wiele m.in. dla jarosławskiego Domu Dziecka nr 1, organizując wycieczki dla dzieci, uczestnicząc w życiu rodzinnym domu, wspomagając budowę nowej placówki w Radymnie. Ponadto stowarzyszenie wspiera młodzież z niezamożnych domów oraz funduje stypendia dla zdolnych uczniów.

fot.Izabela Plęs
Rotarianie wspominali początki swojej działalności.
– W Jarosławiu spotykamy się już od 15 lat. Początki były trudne, ludzie byli różnie do nas nastawieni, ale jakoś to przetrwaliśmy. Pamiętam, że w momencie, gdy chcieliśmy stworzyć klub, gubernator dystryktu postawił bardzo ostry warunek: „Nie będzie męskiego klubu, musi być klub mieszany, muszą być panie i panowie” – powiedział. To nie było takie proste, jednak znalazła się kobieta, która zgodziła się zostać przez jakiś czas członkiem zarządu. Bez niej nie wystartowalibyśmy, a do dzisiaj nazywamy ją naszą Bożenką – opowiadał Jan Walter, pierwszy prezydent Klubu Rotarian w Jarosławiu.

fot.Izabela Plęs
Na obchody przybyli goście m.in. z Krakowa, Lwowa, Zamościa i Rzeszowa.
W uroczystych obchodach 15-lecia wzięło udział liczne grono osób zaprzyjaźnionych z klubem, wśród nich goście z: Krakowa, Zamościa, Rzeszowa oraz ze Lwowa. Każdy przywiózł coś w prezencie, największym zainteresowaniem cieszyły się złote dukaty od delegacji z Krakowa.
Głównym punktem programu był wybór nowego prezydenta. – Czekałeś na to rok. Przekazuję ci insygnia władzy i żebyś się tego nigdy nie wstydził – podsumował krótko Piotr Balicki, nowy prezydent stowarzyszenia.
W programie przewidziana została również licytacja, loteria fantowa i występ Witolda Paszta, lidera grupy VOX. Wieczór uświetnił koncert zespołu Blue Art Cafe.

fot.Izabela Plęs
Nowy prezydent wyraził wdzięczność za zaufanie, jakim obdarzył go Zarząd Klubu Rotarian. Otrzymał w nagrodę wspaniały tort.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie żadne rotary, tylko masoneria pod przykrywką!
Jak wspaniale, że w mieście Przeworsku nie ma takich bezbożnych organizacji!
Pewnie wielu fajnych ludzi tam jest - np. Zbychu Dziedzic, No ale Dymek to na pewno wyjątkowa ..."uczciwina". I że go ciąży łańcuch ? I wystąpienie jego, że ... nic dla siebie tylko dla innych to jakaś paranoja normalnie ?! Rany Boskie, jak można do grona gdzie jest ten Pan porównywać papieża Franciszka.
"...13 listopada 1957 (na rok przed śmiercią Piusa XII) kardynał Montini spotkał się z rotarianami i skierował do nich, między innymi, te słowa: „Dziękuję wam panowie rotarianie za okazaną mi uprzejmość. Muszę lojalnie wyznać, że w przeszłości miałem wiele zastrzeżeń odnośnie Waszego Klubu. Przyznaję, było to owocem ignorancji i błędów”.Na audiencji 20 marca 1965 Paweł VI przytoczył ponownie tę myśl; kolejne spotkanie z Rotary miało miejsce 14 listopada 1970 roku."
„WRAZ Z JANEM PAWŁEM II AKCEPTACJA ROTARY OSIĄGNĘŁA SZCZYTOWY POZIOM, w tym sensie, iż nie tylko stwierdzono ZGODNOŚĆ, ale wręcz WZAJEMNE UZUPEŁNIANIE SIĘ działalności katolików i rotarian”. – O. NARDI, Gnosi e rivoluzione, Grafiche Pavoniane, Mediolan 1991, s. 77.Tych ostatnich Jan Paweł II gościł 14 czerwca 1979 roku i 4 lutego 1984 roku.
Na stronie jednego z dystryktów Klubu Rotariańskiego znajdujemy duże zdjęcie papieża Franciszka. W prawym górnym rogu tego zdjęcia umieszczono logo Klubów Rotariańskich. W prawym dolnym rogu tego zdjęcia jest napis: „Un Papa Argentino e Rotariano. O Papa Francisco é sócio honorário de Rotary Club de Buenos Aires, Argentina desde 1999” (Papież z Argentyny jest rotarianinem. Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.”).A oto adres, pod którym znajdujemy to zdjęcie:http://www.rotaryfirst100.org/history/headings/leaders/vatican.htm#Francis
Na stronie Rotary club w Argentynie jest informacja, że Papież Franciszek jest byłym członkiem honorowym Rotary club, a nie członkiem. Proszę autora tekstu o sprostowanie. Link (proszę spojrzeć na zdanie na samym dole) http://rotaryba.com.ar/wp-content/uploads/2013/03/Francisco1.jpg
Nie żadne rotary, tylko masoneria pod przykrywką!
Jak wspaniale, że w mieście Przeworsku nie ma takich bezbożnych organizacji!
Pewnie wielu fajnych ludzi tam jest - np. Zbychu Dziedzic, No ale Dymek to na pewno wyjątkowa ..."uczciwina". I że go ciąży łańcuch ? I wystąpienie jego, że ... nic dla siebie tylko dla innych to jakaś paranoja normalnie ?! Rany Boskie, jak można do grona gdzie jest ten Pan porównywać papieża Franciszka.