Reklama

Seria kolizji z udziałem rowerzystów

20/03/2015 10:52

Do dwóch kolizji z udziałem rowerzystów doszło wczoraj (19 marca) w Przemyślu i Przedmieściu Dubieckim. W jednym z przypadków sprawcą był kierowca jednośladu.

O 8.30 na ulicy Glazera w Przemyślu rowerzysta nie zachował ostrożności podczas zjeżdżania ze wzniesienia i uderzył w tył jadącego fiata. Oprócz niegroźnych otarć 64-letni mieszkaniec Przemyśla nie odniósł obrażeń.
Kolejna kolizja miała miejsce o godz. 18 w Przedmieściu Dubieckim. Kierująca osobowym nissanem podczas włączania się do ruchu potrąciła rowerzystkę. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała poszkodowaną do szpitala, ale okazało się, że mieszkanka powiatu przemyskiego nie jest poważnie ranna.
Wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.
Policjanci apelują o ostrożność zarówno do rowerzystów, których teraz na drogach będzie przybywać, jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze przypominają, że rowerzystów również obowiązują przepisy, ruchu drogowego, a rower powinien być wyposażony w odpowiednie oświetlenie z przodu i z tyłu oraz sprawny hamulec i dzwonek.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości