24 stycznia już od lat obchodzony jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jego patronem jest św. Franciszek Salezy.

fot.Ks. Jakub Kostrząb
Msza święta oraz spotkanie opłatkowe zrzeszające lokalne środowisko dziennikarskie odbyły się w duchu świadomości, że służba prawdzie jest bardzo trudnym zadaniem, oraz na modlitwie, by pracownicy mediów odnaleźli prawdę i jej służyli.
Spotkanie, na którym pojawiło się prawie 20 dziennikarzy i rzeczników prasowych, zarówno mediów i instytucji kościelnych i świeckich, rozpoczęło się mszą świętą a bazylice archikatedralnej, której przewodniczył abp Adam Szal.
Po niej, zebrani spotkali się przy świątecznym stole w Domu Katolickim „Roma”.
–Dzisiaj chcemy modlić się w intencji tych wszystkich, którzy zajmują się tą bardzo ważną dziedziną życia społecznego i religijnego. Modlimy się, by oni sami odnaleźli prawdę i służyli prawdzie. To jest bardzo trudne w dzisiejszym świecie, kiedy prawda wydaje się być zjawiskiem bardzo ambiwalentnym, zmieniającym się w zależności od tego, kto jakie zasady głosi– mówił w kazaniu metropolita przemyski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze