Tik-tak, zegar nieubłagalnie odmierza czas do największej imprezy plenerowej w Przemyślu, gromadzącej co roku tysiące mieszkańców – 14. Wielkiego Charytatywnego Pikniku Fundacji Życia Podkarpackiego i redakcji ŻP „Wakacje bez Barier”.
Dopinamy już wszystko na ostatni guzik, aby móc sprostać Waszym oczekiwaniom i całym rodzinom zaproponować przyjemny i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Już wiecie, że 14 czerwca na boiskach Polonii wystąpią dla Was zwycięzcy TOPtrendów, grający brit-pop z nutką rocka znany i lubiany Manchester. Pamiętacie też na pewno, że dzień upłynie nam pod flagą węgierską. Łasuchy spróbować będą mogli tradycyjnego leczo, amatorzy folkloru podziwiać zespół ludowy z Egeru, a śmiałkowie spróbują się uporać z węgierską magiczną kostką Rubika, rzucającą wyzwanie intelektowi. Ale to nie wszystko.
Każda część boisk Polonii została przez nas wykorzystana w 100 procentach. W jednym miejscu możecie wybrać się na emocjonującą przejażdżkę specjalnie przygotowanym torem w ramach off road, w innym wzbić się w niebo balonem. Znajdziecie też stoisko malowanie buziek i warsztatów orgiami dla małych, których mamusie w tym czasie mogą oddać się w ręce makijażystek. A potem odmienieni wspólnie posiąść cenną wiedzę niesienia pierwszej pomocy. A wszystko to za sprawą Ewy Prajzner i uczniów Gimnazjum nr 3 oraz Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu. Przez cały dzień będziemy też zbierać będziemy środki na organizację letniego wypoczynku dla dzieci niepełnosprawnych z ubogich rodzin – bo po to całe to zamieszanie! Swoją pomoc zaoferowały nam powabne, niczym przeniesione z lata 40. członkinie Pin Up Cherry’s. Wisienką z Wisienek będzie 2-letnia Tosia, która z urokiem będzie kwestować na rzecz swoich potrzebujących koleżanek i kolegów. Nie przegapcie ich.
Podczas naszego pikniku staramy się zawsze zapewnić pyszną zabawę maluchom. Jak co roku olbrzymim wzięciem cieszą się pełne śmiechu i wzruszeń zawody przedszkolaków. Wezmą w nich udział przedszkola miejskie nr 2, 3, 11 i 12. Milusińscy będą rywalizować w konkursach z piłką, w pojedynkę i w duecie, będą też mieli piknikowy bieg przełajowy dla małych – wersję mini naszego I Górskiego KrwioBiegu (do którego zapisy trwają: przemyskiklubbiegacza.pl). Całe to piknikowe zamieszanie dedykowane jest dzieciom niepełnosprawnym i one też dostaną swoją porcję sportowych zmagań. Prawie 80 ochotników udowodni swoją szybkość, siłę i zwinność w starannie zindywidualizowanych konkurencjach o różnych stopniach trudności. Uciechy będzie co nie miara! Amatorzy i ci, którzy pierwsze kroki w tej dyscyplinie mają już za sobą, mogą spróbować swych sił w zabawie zorganizowanej przez Szkołę Tenisa Adama Drysia. Jako że nie dysponujemy kortem, a jedynie zieloną trawką, gra będzie specjalnie zmodyfikowana, przekonajcie się, co z tego wyniknie!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze