Pod koniec lutego rozstrzygnięty został nabór na kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku. Na stanowisko została wybrana Agnieszka Storek.
Agnieszka Storek z Przeworska funkcję kierownika oficjalnie objęła 1 kwietnia. Ma ponad 17-letnie doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Od 1998 r. pracowała w Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach, gdzie zajmowała stanowisko opiekuna, instruktora terapii zajęciowej i pracownika socjalnego.
Nowa kierownik w rozmowie z nami przyznała, że chciałaby się skupić na podopiecznych i[paywall] organizacji zajęć dla nich. – Chciałabym zorganizować im obchody, które byłyby typowe dla tego miejsca i dla tych osób. Myślę też, że ważne jest, abyśmy obchodzili urodziny każdego podopiecznego. Dzięki takim wydarzeniom każda z tych osób może poczuć się szczególnie ważna, wyróżniona – powiedziała Agnieszka Storek. Podkreśliła, że na początku będzie zależało jej również na zacieśnianiu współpracy z innymi ośrodkami, aby w okresie wiosenno-letnim spędzać wspólnie czas na zabawach czy piknikach. – Chciałabym również bardziej eksponować prace wykonane w ramach terapii zajęciowej, które są odzwierciedleniem pięknych i wyjątkowych wnętrz podopiecznych tutejszego ośrodka. Chylę też czoła przed rodzinami podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku, ponieważ zaakceptowali niepełnosprawność u swoich najbliższych. Zapewniam, że będziemy Was wspierać – dodała.
Obecnie pod opieką Środowiskowego Domu Samopomocy w Przeworsku jest 32 podopiecznych. Do tej pory p.o. kierownika tej placówki był Marek Borowicz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze