Dziś, 4 bm., komendant BiOSG płk SG dr Piotr Patla i Okręgowy Inspektor Pracy Dawid Baran podpisali nowe porozumienie.
Straż graniczna i PIP będą wspólnie zapobiegać i zwalczać proceder nielegalnego wykonywania i powierzania pracy cudzoziemcom. Służby będą sobie wzajemnie przekazywać informację o naruszeniu przepisów regulujących zasady zatrudniania i pobytu cudzoziemców w Polsce, co pomoże SG rozpoznawać, zapobiegać i wykrywać przestępstwa oraz wykroczenia określone w ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. Służby będą też podejmować kontrole w miejscach pracy i wspólnie doskonalić metody kontroli, podnosić kwalifikacje inspektorów i funkcjonariuszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze