Reklama

Straż Graniczna i Państwowa Inspekcja Pracy współpracują

Dziś, 4 bm., komendant BiOSG płk SG dr Piotr Patla i Okręgowy Inspektor Pracy Dawid Baran podpisali nowe porozumienie.

Straż graniczna i PIP będą wspólnie zapobiegać i zwalczać proceder nielegalnego wykonywania i powierzania pracy cudzoziemcom. Służby będą sobie wzajemnie przekazywać informację o naruszeniu przepisów regulujących zasady zatrudniania i pobytu cudzoziemców w Polsce, co pomoże SG rozpoznawać, zapobiegać i wykrywać przestępstwa oraz wykroczenia określone w ustawie z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach. Służby będą też podejmować kontrole w miejscach pracy i wspólnie doskonalić metody kontroli, podnosić kwalifikacje inspektorów i funkcjonariuszy. 


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama