W ubiegłym tygodniu rozpoczął się cykl szkoleń dla przemyskich strażników miejskich z zakresu ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy.
– Prowadzimy nieodpłatne szkolenie dla strażników miejskich, bo zależy nam, żeby mieli jak najwięcej umiejętności teoretycznych i praktycznych. Ich wiedza wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo mieszkańców, z którymi[paywall] mają do czynienia w różnych życiowych sytuacjach, kiedy zagrożone jest zdrowie, a nawet życie ludzi. Zajęcia prowadzą nasi pracownicy, którzy mają odpowiedni sprzęt i są przeszkoleni do prowadzenia kursów z zakresu ratownictwa – wyjaśnia Renata Telega, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.
Strażnicy, którzy przepracowali w tej formacji kilkanaście lat, wspominają sytuacje, w których bezpośrednio stykali się z ludźmi wymagającymi natychmiastowej pomocy, kiedy o zdrowiu czy życiu decydowała każda minuta. Zajęcia ze strażnikami prowadził między innymi Michał Dominiczak, ratownik medyczny Państwowego Systemu Ratowniczego w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jaaa no no. Beda reanimowac emerytow ktorym nandaty laduja haha. Brawo wy.
Jaaa no no. Beda reanimowac emerytow ktorym nandaty laduja haha. Brawo wy.