Reklama

Strzelcy z Przemyśla ćwiczą ramię w ramię z Amerykanami

26/02/2016 14:05

Żołnierze 4 kompanii zmechanizowanej ze składu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla ćwiczą wspólnie z Amerykanami z 3 batalionu 2 Pułku Kawalerii na co dzień stacjonującymi w bawarskim Vilseck.

– Amerykańska kompania zmotoryzowana w sile ok. 150 żołnierzy szkoliła się już na poligonach w Polsce – mówi kapitan Konrad Radzik, rzecznik prasowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. – Wspólne szkolenia realizowane były między innymi z 12 Brygadą Zmechanizowaną na poligonie w Drawsku. Obecnie koledzy z USA w ramach operacji[paywall] „Stryker Detachment” szkolą się z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – dodaje.

Na poligon w Nowej Dębie pododdział przybył 23 lutego br. i po zrealizowaniu instruktaży i rekonesansów placów ćwiczeń ruszyły zajęcia. Amerykanie, których głównym wyposażeniem jest 16 pojazdów typu Stryker, działają ramię w ramię z żołnierzami 4 kompanii zmechanizowanej z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.

– Pododdziały wymieniły się plutonami i rozpoczęły szkolenie w trzech grupach – wyjaśnia kapitan Radzik. – Plan jest intensywny i zakłada szkolenia zarówno dzienne jak i nocne. Pierwsze dni szkolenia to taktyka. Żołnierze wspólnie wykonują zasadzki, zdobywają budynki oraz prowadzą natarcie w terenie lesistym. Kolejny tydzień przewidziano głównie na doskonalenie ogniowe. Zaplanowano szereg strzelań w oparciu o strzelnicę piechoty oraz strzelania sytuacyjne w terenie.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama