Serhii Yazybchuk i Anastasiia Chekulayeva, studenci II roku filologii angielskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu wrócili z Uniwersytetu w Murcji w Hiszpanii.
Spędzili tam cały semestr w ramach programu Erasmus+. – Taki wyjazd zmienia życie. Otwiera[paywall] umysły i daje mnóstwo znajomości – oceniają.
Murcia to słoneczne, gorące i towarzyskie miasto. Taką zobaczyliśmy ją w pierwszy dzień naszego pobytu w Hiszpanii.
– Cztery miesiące letniego semestru spędzone tam otworzyły nam możliwość poznania wielu ciekawych ludzi i malowniczych miejsc. Obecnie mamy kolegów na całym świecie. Są we Włoszech, w Belgii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Zdobyliśmy cenne doświadczenia. Wracamy już jako inni ludzie. Bardziej otwarci i gotowi do poznawania świata – opowiadają.
Erasmus+ oferuje studentom PWSTE dwa rodzaje wyjazdów. Są to pobyty semestralne lub całoroczne na zagranicznej uczelni ze stypendium w wysokości 300 – 500 euro lub praktyki w instytucjach ze stypendium od 400 do 600 euro.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze