Dziś na Podkarpaciu przez minutę zabrzmią syreny alarmowe. Zostaną włączone o godz. 17.
– Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego. Dźwięk syreny w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się na ulicy ludzie mają wymiarsymbolu, który wpisał się w obchody rocznicowe Powstania. Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej na budynkach użyteczności publicznej – tłumaczy Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.
Z okazji 71. rocznicy Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich i prezydent Przemyśla zapraszają na uroczysty apel o godzinie 17.00 przy tablicy Szarych Szeregów na placu Orląt Przemyskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze