Reklama

Syreny zawyją o godz. 17 – 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziś na Podkarpaciu przez minutę zabrzmią syreny alarmowe. Zostaną włączone o godz. 17.

– Z apelem do podkarpackich samorządów o uruchomienie syren zwróciła się wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska. Ma to na celu oddanie hołdu i uczczenie pamięci bohaterów oraz cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego. Dźwięk syreny w rocznicę godziny „W” oraz zatrzymujący się na ulicy ludzie mają wymiar 

symbolu, który wpisał się w obchody rocznicowe Powstania. Wojewoda zaapelowała także o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej na budynkach użyteczności publicznej – tłumaczy Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Z okazji 71. rocznicy Związek Harcerstwa Polskiego, Hufiec Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich i prezydent Przemyśla zapraszają na uroczysty apel o godzinie 17.00 przy tablicy Szarych Szeregów na placu Orląt Przemyskich.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości