Reklama

Szóstoklasiści z przemyskiej SP 6 wsparli Bartka!

Uczniowie klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu zorganizowali zbiórkę nakrętek dla Bartka. Zaangażowała się cała klasa.

– O Bartku, który choruje na mukowiscydozę, dowiedziałem się z Życia Podkarpackiego. Wiedziałem, że zbiera nakrętki i pomyślałem, że byłby to fajny gest, gdyby mu w tym pomóc. Zapytałem kolegów z klasy i wszyscy zgodnie uznali, że zbiórka to dobry pomysł. Ucieszyłem się, zawsze lubiłem pomagać, a Bartek to niemal nasz rówieśnik. Jest od nas o 2 lata młodszy, a już musi się zmagać z chorobą – mówi uczeń klasy 6a Piotr Pelc.

Uczniowie najpierw sprawę przemyśleli, a potem zdecydowali się przedstawić swój pomysł nauczycielce podczas godziny wychowawczej.

– Idea pomocy, wolontariatu jest wpisana w założenia szkoły, ale w przypadku tej akcji to nie pedagodzy zachęcali do działania, a dzieci. Bardzo mnie cieszy, że inicjatywa wyszła od nich. Na zorganizowanie akcji przystałam z radością. Był spory odzew wśród uczniów naszej klasy – komentuje wychowawczyni Joanna Franków.

Reklama


fot.Aleksandra Nowotyńska
Uczniowie Karolina Hołdasiewicz, Patrycja Mendychowaska, Krystian Fudali oraz inicjator akcji Piotr Pelc i wychowawczyni Joanna Franków.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama