Uczniowie klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu zorganizowali zbiórkę nakrętek dla Bartka. Zaangażowała się cała klasa.
– O Bartku, który choruje na mukowiscydozę, dowiedziałem się z Życia Podkarpackiego. Wiedziałem, że zbiera nakrętki i pomyślałem, że byłby to fajny gest, gdyby mu w tym pomóc. Zapytałem kolegów z klasy i wszyscy zgodnie uznali, że zbiórka to dobry pomysł. Ucieszyłem się, zawsze lubiłem pomagać, a Bartek to niemal nasz rówieśnik. Jest od nas o 2 lata młodszy, a już musi się zmagać z chorobą – mówi uczeń klasy 6a Piotr Pelc.
Uczniowie najpierw sprawę przemyśleli, a potem zdecydowali się przedstawić swój pomysł nauczycielce podczas godziny wychowawczej.
– Idea pomocy, wolontariatu jest wpisana w założenia szkoły, ale w przypadku tej akcji to nie pedagodzy zachęcali do działania, a dzieci. Bardzo mnie cieszy, że inicjatywa wyszła od nich. Na zorganizowanie akcji przystałam z radością. Był spory odzew wśród uczniów naszej klasy – komentuje wychowawczyni Joanna Franków.

fot.Aleksandra Nowotyńska
Uczniowie Karolina Hołdasiewicz, Patrycja Mendychowaska, Krystian Fudali oraz inicjator akcji Piotr Pelc i wychowawczyni Joanna Franków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze