Zawodnik KS Badminton Przemyśl Szymon Kazimir wystąpił w turnieju Małopolska Open na kortach Centrum Sportowego „Spokojna” w Tarnowie. I to jak! Dwukrotnie stanął na podium tych mocno obsadzonych zawodów.
Szymon wystąpił w grze pojedynczej i deblowej. W tej pierwszej dotarł do wielkiego finału. Nim jednak stoczył tam pasjonujący bój o triumf w całej imprezie, pokonał w 1. rundzie Pawła Gądka 2:1 (15:9, 13:15, 15:9), w 2. rundzie uporał się z turniejową „dwójką”, czyli Pawłem Gansińcem 2:1 (15:11, 13:15, 15:6), w ćwierćfinale miał wolny los. W półfinale zmierzył się z Filipem Żegleniem. To był prawdziwy horror, w którym więcej zimnej krwi i chłodnej głowy zachował przemyślanin i wygrał 2:1 (13:15, 15:11, 15:13). W wielkim finale singla zmierzył się z Aleksandrem Prusakiem. Podobnie jak w półfinale, tak i tu, Szymon musiał stoczyć trzysetowy pojedynek. O ostatecznym zwycięstwie A. Prusaka zdecydowały absolutne detale. Pierwszego seta wygrał 15:7, ale prawdziwa walka rozgorzała potem. Szymon wyrównał stan po wygraniu 2. seta 15:14. Trzeciego w takim samym stosunku rozstrzygnął na swoją korzyść A. Prusak i triumfował w całych zawodach, zaś Sz. Kazimir stanął na drugim stopniu podium.
W deblu partnerem zawodnika KS Badminton Przemyśl był Adrian Kowal. W grupie duet ten odniósł jedno zwycięstwo, ponosząc jedną porażkę. Wygrali z rozstawionym z nr 2 deblem Konrad Godlewski – Szymon Kwiecień 2:0 (15:8, 15:10), przegrali z parą Jewhenij Semenow – Tolik Trubin 1:2 (15:10, 10:15, 12:15). W ćwierćfinale pewnie pokonali Krzysztofa Latawskiego i Krzysztofa Myalskiego 2:0 (15:8, 15:10), by w półfinale uznać wyższość duetu Łukasz Ziobro – Wojciech Łabuz. Przegrali po bardzo równej grze 1:2 (15:10, 12:15, 11:15). To sprawiło, że wywalczyli 3. miejsce w turnieju deblowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze