Reklama

Tak źle czy tak dobrze?

11/06/2020 07:33

Nie będę ukrywał, a wyrażałem to na łamach Życia Podkarpackiego niejednokrotnie, że do kwestii epidemii koronawirusa podchodzę poważnie. Nie będę ukrywał, że postawa ta podyktowana jest obawą o życie moich najbliższych. Niech niedowiarki linczują mnie na sto różnych sposobów, ale uważam, że nawet jeśli koronawirus nie zabija z wielką skutecznością, to jednak ci, którzy go łapią, dostają bilet na loterię i nigdy nie wiadomo, czy skończy się kilkudniową niedyspozycją czy zgonem.

Ostatnie tygodnie pandemii wywołały u mnie jednak szereg zdziwień. Pomieszały w głowie na tyle, że nie wiem, co o niej myśleć. Najpierw ni stąd, ni zowąd zaczęto luzować obostrzenia. Oczywiście przyjąłem, jak pewnie wielu z nas, ten fakt za dobrą monetę, bo dość mam zakazów i nakazów. Ale z każdym poluzowaniem epidemicznych więzów rosło we mnie poczucie dezorientacji. Jeśli na przełomie marca i kwietnia mieliśmy po 300 – 450 przypadków zakażeń dziennie i każdy apelował (tak, także ja) o zostanie w domu i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, to co się zmieniło, że na przełomie maja i czerwca mamy tych przypadków nawet blisko 600 i wszyscy uznają, że można puścić dzieciaki do szkoły, uruchomić urzędy i komunikację publiczną, nie nosić maseczek, nie dezynfekować rąk. Zrozumienia tych niuansów nie ułatwia bynajmniej świadomość, że coraz wyraźniej do głosu dochodzą w walce z wirusem względy ekonomiczne, a ognisko epidemii płonie gwałtownie już w jednym tylko województwie. Bo jednak nie daje mi spokoju pytanie, czy wczesną wiosną było tak źle, czy może dziś jest tak dobrze. Bo jeśli w marcu było tak źle, że musieliśmy całkowicie się wyizolować, to jak to jest, że dziś, choć przypadków choroby nie jest mniej, z tej izolacji tak zawadiacko wychodzimy. Z kolei jeśli dziś jest tak dobrze, że możemy chodzić do szkół, fryzjerów, restauracji, to po co było tak zamykać się w marcu?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    makegoalken_999 2020-06-11 09:48:54

    Your feedback helps me a lot, A very meaningful event, I hope everything will go well run 3

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2020-06-11 10:09:43

    [........................................................] - cenzura redakcji.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Miecio - niezalogowany 2020-06-11 20:52:14

    Prawda jest taka że teraz najważniejsze są wybory nie statystyki zachorowalności i straty w ludziach https://www.youtube.com/watch?v=peYw2aif_0I

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama