– Mam dobrą informację dla tych, którzy podpisali umowę nabycia mieszkania w Jarosławskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego lub mają taki zamiar. Udało się wspólnie z Radą Miasta wypracować projekt dofinansowania dla spółki – mówił burmistrz Waldemar Paluch po poniedziałkowej sesji RM.

Burmistrz zaznaczył, że proponował partycypację miasta w kosztach budowy jako najlepszą formę pomocy z punktu widzenia[paywall] mieszkańców. Radni zaproponowali pożyczkę, również argumentując to lepszym rozwiązaniem dla miasta i mieszkańców. Przyjęto propozycję rady. Mimo tego, że zamysł burmistrza nie znalazł poparcia, podziękował on radnym, którzy pochylili się nad problemem TBS.
By wsparcie trafiło do towarzystwa, uchwałę musi zatwierdzić Regionalna Izba Obrachunkowa. To nie jest jednak pewne. Burmistrz przyznał, że miał pewność zatwierdzenia dla uchwały o partycypacji. W przypadku pożyczki spodziewa się, że też uzyska akceptację. Jeśli nie, wróci do rozmów i propozycji partycypacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze