Reklama

Telewizor i odtwarzacz dla ośrodka przy Kapitulnej

Od dwóch lat Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu pomaga Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 3 w Przemyślu. Pikniki, imprezy integracyjne, pomoc w nauce czy dary rzeczowe to najważniejsze efekty tej współpracy. 29 września br. przedstawiciele towarzystwa po raz kolejny odwiedzili ośrodek przy ulicy Kapitulnej.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że towarzystwo, na czele z panią prezes Bogusławą Pieczyńską, właśnie naszych podopiecznych wzięło pod swoje skrzydła. Owoce współpracy są widoczne na każdym kroku. Szczególnie cieszą nas pikniki, organizowane przez towarzystwo, które odbywają się w ciekawych miejscach. Dwukrotnie już byliśmy na Kopcu Tatarskim, a także w Arboretum w Bolestraszycach oraz w Wiosce Fantasy w Kuńkowcach. W tym roku spotkanie odbyło się w Villi Bolestraszyce. W czasie wspólnych imprez, w których biorą udział też harcerze, bawimy się, śpiewamy, a liczne gry i konkursy z nagrodami przygotowywane przez członków towarzystwa są ogromną atrakcją dla naszych wychowanków – powiedziała wicedyrektor SOSW nr 3 Małgorzata Żłobińska[paywall]. – Te spotkania to nie tylko zabawa. Mają też charakter edukacyjno-poznawczy, ponieważ pani prezes zaprasza ciekawe osoby, które dzielą się  swoją wiedzą z różnych dziedzin – dodała.


fot.Mariusz Godos
Podopieczni SOSW nr 3 byli zachwyceni prezentami.

Imprezy integracyjne to nie jedyna forma współpracy TPPiR z SOSW nr 3. W październiku 2014 r. towarzystwo przekazało pod opiekę wychowankom placówki odrestaurowany grobowiec Jana Konrada Adelmanna. Kolejną formą współpracy jest pomoc w nauce przez wolontariuszy działających przy towarzystwie oraz w wyjściach do miasta osobom wymagającym pomocy.

– Włączanie naszych wychowanków w życie środowiska lokalnego to kolejna istotna forma współpracy. Nasi podopieczni wspólnie z członkami towarzystwa przygotowywali na przykład kotyliony z okazji Święta Niepodległości – dodała M. Żłobińska.


fot.Mariusz Godos
Młodzież ośrodka odwdzięczyła się darczyńcom własnoręcznie przygotowanymi laurkami.

Reklama

– Trudno byłoby nam to wszystko zorganizować, gdyby nie pomoc różnych osób i instytucji , by wspomnieć o: dyrekcji Arboretum w Bolestraszycach, przewodniku Mariuszu Bednarzu, Przemyskim Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.”, wspaniałych harcerzach z 5. Drużyny Starszoharcerskiej i drużynowym Piotrze Jakuszu oraz Romualdzie Sabarańskim czy właścicielach Villi Bolestraszyce, czyli państwu Kierykach. Wymieniać można jeszcze długo – powiedziała prezes TPPiR B. Pieczyńska.

29 września br. członkowie towarzystwa po raz kolejny odwiedzili ośrodek przy ul. Kapitulnej. Tym razem przyjechali, aby wręczyć zakupiony z własnych środków telewizor plazmowy i odtwarzacz DVD. Młodzież odwdzięczyła się własnoręcznie przygotowanymi laurkami.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama