Pieszy, który znajdował się na jezdni, został potrącony przez samochód. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.
Do śmiertelengo wypadku doszło w nocy, po godz. 1, w Zagórzu na ul. Bieszczadzkiej.
Policjanci ustalili, że kierujący dostawczym fiatem 44-letni mężczyzn najechał na pieszego, który szedł jezdnią. Pomimo podjętej reanimacji 55-letni pieszy zmarł. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań procesowych.
Kierujący był trzeźwy. Szegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia zostaną wyjąśnione w toku postępowania.
– Policja po raz kolejny przypomina o trudnych warunkach na drodze. Pamiętajmy, że podczas opadów deszczu jest mniejsza widoczność, a na mokrej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża. Kierujący podczs jazdy w takich warunkach powinni zachować szczególną ostrożność i odpowiednio zmniejszyć prędkość. Piesi natomiast, zanim wejdą na jezdnię, muszą upewnić się, że nie spowodują tym samym zagrożenia. Pamiętajmy również, że używanie elementów odblaskowych wpływa na nasze bezpieczeństwo – apeluje KPP Sanok.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze