W piątek, 17 listopada, skromne progi redakcji „Życia Podkarpackiego” przekroczyli trzecioklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach. Ciekawi pracy dziennikarzy zajrzeli w każdy redakcyjny kąt.
Uczniowie klasy 3 a z wychowawczynią Janiną Brodą zajrzeli do nas, by poznać kulisy powstawania lokalnej gazety.
Zasięgnęli informacji o specyfice zawodu dziennikarza, jego plusach i minusach, a także procesie powstawania materiałów do cotygodniowego wydania i sposobie pozyskiwania reklamodawców. Mieli też okazję zamienić parę słów z redaktorem naczelnym ŻP Arturem Wilguckim i spędzić kilka chwil w jego gabinecie, a także dziale reklamy i sekretariacie.
Była też sposobność uwiecznić spotkanie pamiątkowym zdjęciem. Po pełnym wrażeń zwiedzaniu redakcji uczniowie, wśród których być może objawią się w przyszłości talenty redaktorskie, udali się na zasłużony posiłek do miejscowej pizzerii.
Dziękujemy za przesympatyczne odwiedziny i pamiątkowy upominek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze