Kilkanaście litrów krwi trafi do osób potrzebujących leczenia i ratujących życie transfuzji. To efekt lutowej akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku.
Akcje krwiodawcze w ZSZ w Przeworsku to nie nowość. W placówce promuje się krwiodawstwo od dawna i jak pokazuje ostatnia inicjatywa – robi się to z sukcesem. Działania podejmowane przez szkołę edukują młodzież, obalają mity i kształtują postawy prospołeczne, zachęcając pełnoletnich uczniów do dzielenia się cząstką siebie i podarowania innym niezbędnego leku ratującego życie. Na ten krok podczas ostatniej, udanej akcji zdecydowało się 45 chętnych. W tym gronie byli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, ale też osoby dawcy placówki. Po przejściu koniecznych badań i wstępnej kwalifikacji medycznej krew oddała znaczna część zarejestrowanych uczestników.
Sprawny przebieg akcji zapewnił personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie i Krwiolecznictwa. W gronie dawców byli już dawno przekonani do takich inicjatyw, jak i osoby debiutujące w tej roli. Cenny dar wykorzystany zostanie do ratowania życia i zdrowia pacjentów. A jeden donacja (ok. 450 ml) może pomóc nawet trzem osobom.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze