Reklama

Uczyli się empatii i odpowiedzialności za innych [ZDJĘCIA]


Kilkanaście litrów krwi trafi do osób potrzebujących leczenia i ratujących życie transfuzji. To efekt lutowej akcji krwiodawstwa zorganizowanej w Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku.


Akcje krwiodawcze w ZSZ w Przeworsku to nie nowość. W placówce promuje się krwiodawstwo od dawna i jak pokazuje ostatnia inicjatywa – robi się to z sukcesem.  Działania podejmowane przez szkołę edukują młodzież, obalają mity i kształtują postawy prospołeczne, zachęcając pełnoletnich uczniów do dzielenia się cząstką siebie i podarowania innym niezbędnego leku ratującego życie. Na ten krok podczas ostatniej, udanej akcji zdecydowało się 45 chętnych. W tym gronie byli uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, ale też osoby dawcy placówki. Po przejściu koniecznych badań i wstępnej kwalifikacji medycznej krew oddała znaczna część zarejestrowanych uczestników.

Sprawny przebieg akcji zapewnił personel medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie i Krwiolecznictwa. W gronie dawców byli już dawno przekonani do takich inicjatyw, jak i osoby debiutujące w tej roli. Cenny dar wykorzystany zostanie do ratowania życia i zdrowia pacjentów. A jeden donacja (ok. 450 ml) może pomóc nawet trzem osobom.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/03/2026 14:49
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama