Reklama

Udane występy młodych badmintonistów w Pilźnie. Sześć medali!

Zawodnik SSKS Badminton Przemyśl Aleksander Bandrowicz został podwójnym złotym medalistą Mistrzostw Podkarpacia Młodzików (U-15). Cztery krążki z tej imprezy przywiozły do domu młode badmintonistki Jarosławskiego Klubu Badmintona.

Mistrzostwa odbyły się 1 lutego  br. w Pilźnie. Olek medale zdobył w grze singlowej i deblowej, występując w parze z Dawidem Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin). Był jedynym reprezentantem Przemyśla podczas tej imprezy. Jego trenerem klubowym jest Mariusz Bienia. A. Bandrowicz na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu. Świeżo upieczonym stypendystą prezydenta miasta za wysokie osiągnięcia sportowe w 2024 r.

Jarosławskie badmintonistki zdobyły w Pilźnie cztery medale. Od lewej: Oliwia Czogała, Magdalena Drak i Amelia Madaj. Fot. zbiory własne

Reklama

Jak już wspomnieliśmy aż cztery medale w Pilźnie wywalczyły reprezentantki Jarosławskiego Klubu Badmintona. Znakomicie spisały się w singlu, w którym Amelia Madaj zdobyła złoty, a Magdalena Drak brązowy medal. W grze podwójnej srebro wywalczyła para Amelia Madaj – Oliwia Czogała. Ta druga wystąpiła także w mikście, w parze z Wiktorem Niziołkiem (UKS Orbitek Straszęcin). Ten duet stanął na drugim stopniu podium, zostając wicemistrzami Podkarpacia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/02/2025 07:59
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama