Decyzją sądu mężczyzna, który w czwartek ukradł samochód, grożąc właścicielowi nożem, spędzi w areszcie tymczasowym dwa miesiące. Do zdarzenia doszło w Soninie na parkingu sklepu samoobsługowego. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego mężczyznę na Śląsku. Odzyskano również samochód.
Kiedy mieszkaniec podłańcuckiej miejscowości wsiadł do samochodu, nieznajomy mężczyzna zapytał go o podwózkę do Łańcuta. Słysząc odmowną odpowiedź, zażądał kluczyków od samochodu, przytrzymał na siedzeniu próbującego uciec kierowcę i zagroził mu nożem. Kazał również oddać portfel. Wystraszony mężczyzna oddał kluczyki i wysiadł z pojazdu. Napastnik wsiadł do opla i odjechał w kierunku Łańcuta, a następnie Krakowa.
Policjanci szybko ustalili, że sprawcą całego zdarzenia jest 25-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany na terenie Jaworzna i przewieziony do Łańcuta, gdzie postawiono mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
Prokuratura Rejonowa w Łańcucie wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd uwzględnił wniosek, orzekając dwumiesięczny okres środka zapobiegawczego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze