Reklama

Ukradł samochód, grożąc właścicielowi nożem

Decyzją sądu mężczyzna, który w czwartek ukradł samochód, grożąc właścicielowi nożem, spędzi w areszcie tymczasowym dwa miesiące. Do zdarzenia doszło w Soninie na parkingu sklepu samoobsługowego. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego mężczyznę na Śląsku. Odzyskano również samochód.

Kiedy mieszkaniec podłańcuckiej miejscowości  wsiadł do samochodu, nieznajomy mężczyzna zapytał go o podwózkę do Łańcuta. Słysząc odmowną odpowiedź, zażądał kluczyków od samochodu, przytrzymał na siedzeniu próbującego uciec kierowcę i zagroził mu nożem. Kazał również oddać portfel. Wystraszony mężczyzna oddał kluczyki i wysiadł z pojazdu. Napastnik wsiadł do opla i odjechał w kierunku Łańcuta, a następnie Krakowa.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą całego zdarzenia jest 25-letni mieszkaniec Strzelec Opolskich. Jeszcze tego samego dnia został on zatrzymany na terenie Jaworzna i przewieziony do Łańcuta, gdzie postawiono mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd uwzględnił wniosek, orzekając dwumiesięczny okres środka zapobiegawczego.  


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama