Reklama

Ulica Kruhel Wielki nie do przejścia

13/03/2016 10:33

Górny odcinek ul. Kruhel Wielki jest w fatalnym stanie. Wprawdzie nie ma przy nim domów, ale są ogródki działkowe. Biegnie tędy również szlak spacerowy, a droga łączy się z forteczną trasą rowerową. Trudno nią jednak przejść lub przejechać – zwłaszcza po deszczu.

Kruhel Wielki od 1 stycznia 2010 r. znajduje się w granicach administracyjnych Przemyśla. Leży na szlaku architektury drewnianej województwa podkarpackiego. Przebiega tędy również oznaczony kolorem żółtym Kruhelski Szlak Spacerowy. Drogą można dojść do ul. Pasteura i na Zielonkę. W górnym odcinku łączy się z forteczną trasą rowerową. Stan drogi pozostawia jednak wiele do życzenia. Im wyżej, tym gorzej.

To jest droga publiczna

– Miasto przejęło Kruhel w 2010 roku. Obiecało złote góry[paywall]. I okazuje się, że były to obiecanki cacanki. Minęło pięć lat i jak się nic nie działo, gdy byliśmy w gminie Krasiczyn, tak tym bardziej teraz nic się nie dzieje – opowiada Wojciech Piotrowski, zastępca przewodniczącego zarządu osiedla Kruhel Wielki.
Mieszkańcy mają świadomość, że przy opisywanym odcinku obecnie nie ma budynków mieszkalnych, tylko ogródki działkowe i pola. Z tego względu nie oczekują asfaltu na tej drodze. Liczą  po prostu na jej solidne utwardzenie, oczyszczenie zarośniętych i zasypanych rowów. Obecnie nawierzchnia po deszczu pokryta jest błotem, a gdy jest sucho unosi się kurz. Rowy nie spełniają swojej funkcji i woda spływa drogą. – Nie mogę podjechać do swojej działki. Muszę auto zostawiać na dole, a ja już nie mam 20 lat tylko ponad 70 – mówi J. Wojciechowski. – Jest to droga publiczna, więc dlaczego ludzie nie mogą z niej korzystać? Nikt tu nie wymaga autostrady – dodaje Piotrowski.

Oczyszczą rowy

Starania J. Wojciechowskiego o poprawę stanu drogi trwają już długo. W lipcu 2014 r. otrzymał pismo z urzędu miejskiego z informacją, że wspomniany odcinek nie będzie remontowany do czasu zakończenia rewitalizacji drogi fortecznej oraz budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Kruhel Wielki. Rewitalizacja zakończyła się już dawno, a kanalizacja w tej części budowana w najbliższym czasie nie będzie. Urząd nie daje jednak wielkich nadziei. O ile na oczyszczenie rowów można liczyć, o poprawę nawierzchni będzie trudno.
– Pracownicy Zarządu Dróg Miejskich dokonają przeglądu tego odcinka ulicy Kruhel Wielki, także rowów odwadniających i jeżeli zajdzie taka potrzeba zostaną one oczyszczone. Ewentualny remont drogi jest oczywiście uzależniony od możliwości finansowych – mówi Witold Wołczyk, rzecznik urzędu miejskiego.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2016-03-13 12:15:53

    cytat  - Miasto przejęło Kruhel w 2010 roku. Obiecało złote góry (...) PiS parę miesięcy temu też obiecał, i co z tego ........ naiwnych nie sieją,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    peq - niezalogowany 2016-03-13 19:44:32

    A WYSOCKIEGO I BIELSKIEGO KORDECKIEGO

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przem - niezalogowany 2016-03-14 00:01:26

    No właśnie, przy ul. Bielskiego mieszkają tysiące ludzi a stan  jej przypomina te na ukrainie a nie w kraju UE.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama