Dzisiaj, 22 bm., od rana dyżurny przemyskiej komendy odbiera zgłoszenia o próbach oszukania starszych ludzi metodą „na wnuczka”.
Z przekazanych przez mieszkańców informacji wynika, że odebrali telefon od osoby podającej się za ich krewnego proszącego o szybką pomoc finansową. Dzwoniący mężczyzna podawał różne powody, które miały pomóc mu w uzyskaniu pieniędzy, najczęściej był to wypadek drogowy i konieczność szybkiego uzyskania środków w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej.
Policjanci przypominają o tego typu zagrożeniach. Metoda "na wnuczka" to najpopularniejsza forma wyłudzenia pieniędzy przez oszustów. Zazwyczaj najszybciej i najchętniej chcemy pomóc własnej rodzinie, gdy ta znajdzie się w potrzebie. Zanim jednak pożyczymy pieniądze, skontaktujmy się z osobą, która do nas dzwoniła i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebującym pomocy jest nasz krewny. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy Policję.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.to już staje się nudne , nie macie o czym pisać...
to już staje się nudne , nie macie o czym pisać...