W Placówce Terenowej KRUS w Jarosławiu odbyło się niedawno podsumowanie regionalnego etapu jubileuszowego, 20. Ogólnokrajowego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Miło nam donieść, że laureatem został mieszkaniec gminy Radymno, pan Tomasz Pasaj.
W etapie regionalnym wzięły udział 4 gospodarstwa z terenu powiatu jarosławskiego. Oceniający – przedstawiciele Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jarosławiu, Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu – pod lupę wzięli mogące wystąpić ewentualne zagrożenia bezpieczeństwa, bazując na tzw. arkuszu oceny gospodarstw. Wizja w terenie dowiodła, że gospodarstwo pana Tomasza Pasaja jest najbezpieczniejsze i spełnia wszelkie wytyczne ujęte w konkursie. Nagrodą dla laureata były[paywall] upominki rzeczowe oraz awans do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.
Konkurs organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Patronat honorowy nad nim objął prezydent RP Andrzej Duda. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Do tej pory, od początku trwania konkursu, a więc w dziewiętnastu jego edycjach, wzięły udział ponad 22 tysiące indywidualnych gospodarstw.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze