Reklama

W gospodarstwie pana Tomasza najbezpieczniej

W Placówce Terenowej KRUS w Jarosławiu odbyło się niedawno podsumowanie regionalnego etapu jubileuszowego, 20. Ogólnokrajowego Konkursu na Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Miło nam donieść, że laureatem został mieszkaniec gminy Radymno, pan Tomasz Pasaj.

W etapie regionalnym wzięły udział 4 gospodarstwa z terenu powiatu jarosławskiego. Oceniający – przedstawiciele Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jarosławiu, Państwowej Inspekcji Pracy w Rzeszowie oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu – pod lupę wzięli mogące wystąpić ewentualne zagrożenia bezpieczeństwa, bazując na tzw. arkuszu oceny gospodarstw. Wizja w terenie dowiodła, że gospodarstwo pana Tomasza Pasaja jest najbezpieczniejsze i spełnia wszelkie wytyczne ujęte w konkursie. Nagrodą dla laureata były[paywall] upominki rzeczowe oraz awans do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Konkurs organizowany jest od 2003 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Patronat honorowy nad nim objął prezydent RP Andrzej Duda. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Do tej pory, od początku trwania konkursu, a więc w dziewiętnastu jego edycjach, wzięły udział ponad 22 tysiące indywidualnych gospodarstw. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości