Jedna karta i trzy pytania, na które należy odpowiedzieć „tak” lub „nie” – czekają na nas w niedzielę w lokalach wyborczych.
Referendum, które odbędzie się 6 września, ogłosił w maju prezydent Bronisław Komorowski, a na jego przeprowadzenie zgodził się Senat. Może w nim wziąć udział każdy, kto najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został ubezwłasnowolniony[paywall] prawomocnym orzeczeniem sądu i nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem – najlepiej dowód osobisty. Lokale będą otwarte od g. 6 do 22. – Na terenie powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i przemyskiego oraz miasta Przemyśla przygotowanych jest 381 lokali wyborczych, w tym 20 odrębnych w szpitalach, domach pomocy społecznej i zakładach karnych. Obwody do głosowania są takie same, jak w przypadku wyborów samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich – informuje dyrektor przemyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Zygmunt Leszczyński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze