Reklama

W obronie „wykorzystywanych” dzieci

14/01/2018 07:39

Od czasu do czasu zaglądam na forum Życia Podkarpackiego, choćby po to, żeby poznać zdanie naszych czytelników na tematy, o których piszemy. W ubiegłym tygodniu internauci komentowali zapowiedź Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i oprócz typowych opinii znalazła się jedna, która mnie trochę zdziwiła.

Niejaka „amanda” napisała: Nigdzie na świecie nie ma takiego czegoś żeby dzieci wykorzystywać i wysyłać na ulicę aby zbierały pieniądze w zimowe, styczniowe dni. Nikt nie powiedział ile tych zziębniętych dzieci pochorowało się po tych akcjach, ile rodziców kosztowało leczenie tych dzieci tzw. wolontariuszy, ile tych dzieci zachorowało na zapalenie płuc a teraz choruje na astmę oskrzelową. Dlaczego ten cały sztab akcji nie lata z puszkami po ulicach siedząc w ciepłych pomieszczeniach, a wysyła na ulice zziębnięte, nierzadko zasmarkane dzieci. To jest po prostu bezwzględne wykorzystywanie dzieci (oryginalna pisownia).

Od wielu lat z dziennikarskiego obowiązku towarzyszę przemyskim wolontariuszom, i nie zauważyłem, żeby ktoś ich zmuszał do kwestowania. Wręcz przeciwnie. Młodzi sami się garną do uczestnictwa w tej akcji, a sztab tak organizuje kwestę, żeby wolontariusze mogli odpocząć, ogrzać się i skorzystać z posiłków. Straszenie zapaleniem płuc, astmą oskrzelową i kosztami za leczenie uważam za demagogię. O wiele bardziej niebezpieczne jest korzystanie z miejskiej komunikacji, kiedy pół autobusu kicha, smarka i kaszle, a lekarze nawet zalecają dwu- albo trzygodzinny spacer. Do zobaczenia na Orkiestrze.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-01-14 13:38:38

    PISoBOLSZEWICKA troska w praktyce, między innymi odzieci:http://wyborcza.pl/7,75398,21626174,niebieska-linia-znow-dziala-ziobro-zabral-pieniadze-pomogli.htmlhttp://wyborcza.pl/1,75398,20097956,fundacja-pomagajaca-dzieciom-bez-dotacji-od-ziobry-jedno-zdanie.htmlhttps://www.wprost.pl/kraj/10088269/ziobro-przekazal-fundacji-ojca-rydzyka-ponad-600-tys-zlotych.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-01-14 13:42:37

    Oczywiście to nie jest wykorzystywanie dzieci:http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/wosp-2018-ministranci-przegonili-wolontariuszy-wosp-sprzed-kosciola-w-tychach-interweniowala-policja-wolontariusze-nadal,12846772/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ozzman - niezalogowany 2018-01-15 18:01:56

    No to się robi coraz ostrzejsza i zacięta rywalizacja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama