Od czasu do czasu zaglądam na forum Życia Podkarpackiego, choćby po to, żeby poznać zdanie naszych czytelników na tematy, o których piszemy. W ubiegłym tygodniu internauci komentowali zapowiedź Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i oprócz typowych opinii znalazła się jedna, która mnie trochę zdziwiła.
Niejaka „amanda” napisała: Nigdzie na świecie nie ma takiego czegoś żeby dzieci wykorzystywać i wysyłać na ulicę aby zbierały pieniądze w zimowe, styczniowe dni. Nikt nie powiedział ile tych zziębniętych dzieci pochorowało się po tych akcjach, ile rodziców kosztowało leczenie tych dzieci tzw. wolontariuszy, ile tych dzieci zachorowało na zapalenie płuc a teraz choruje na astmę oskrzelową. Dlaczego ten cały sztab akcji nie lata z puszkami po ulicach siedząc w ciepłych pomieszczeniach, a wysyła na ulice zziębnięte, nierzadko zasmarkane dzieci. To jest po prostu bezwzględne wykorzystywanie dzieci (oryginalna pisownia).
Od wielu lat z dziennikarskiego obowiązku towarzyszę przemyskim wolontariuszom, i nie zauważyłem, żeby ktoś ich zmuszał do kwestowania. Wręcz przeciwnie. Młodzi sami się garną do uczestnictwa w tej akcji, a sztab tak organizuje kwestę, żeby wolontariusze mogli odpocząć, ogrzać się i skorzystać z posiłków. Straszenie zapaleniem płuc, astmą oskrzelową i kosztami za leczenie uważam za demagogię. O wiele bardziej niebezpieczne jest korzystanie z miejskiej komunikacji, kiedy pół autobusu kicha, smarka i kaszle, a lekarze nawet zalecają dwu- albo trzygodzinny spacer. Do zobaczenia na Orkiestrze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.PISoBOLSZEWICKA troska w praktyce, między innymi odzieci:http://wyborcza.pl/7,75398,21626174,niebieska-linia-znow-dziala-ziobro-zabral-pieniadze-pomogli.htmlhttp://wyborcza.pl/1,75398,20097956,fundacja-pomagajaca-dzieciom-bez-dotacji-od-ziobry-jedno-zdanie.htmlhttps://www.wprost.pl/kraj/10088269/ziobro-przekazal-fundacji-ojca-rydzyka-ponad-600-tys-zlotych.html
Oczywiście to nie jest wykorzystywanie dzieci:http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/wosp-2018-ministranci-przegonili-wolontariuszy-wosp-sprzed-kosciola-w-tychach-interweniowala-policja-wolontariusze-nadal,12846772/
No to się robi coraz ostrzejsza i zacięta rywalizacja.
Jednakże, jak się wydaje, jest coś znacznie gorszego od mrozu, co by mogło zaszkodzić tym dzieciakom, jak nietrudno się domyśleć, wiadomo o co chodzi ?!?SMOG - ZABÓJCA KTÓRY WISI W POWIETRZU. JAKIE CHOROBY WYWOŁUJE SMOG? - ZDROWIE.GAZETA.PL
YOUTUBE.COM - ORKIESTRA WIELKIEJ ŚCIEMY! TO NIE PRAWDA ŻE OWSIAK ZBIERA NA DZIECI, TO DZIECI ŻEBRZĄ NA OWSIAKA!
PISoBOLSZEWICKA troska w praktyce, między innymi odzieci:http://wyborcza.pl/7,75398,21626174,niebieska-linia-znow-dziala-ziobro-zabral-pieniadze-pomogli.htmlhttp://wyborcza.pl/1,75398,20097956,fundacja-pomagajaca-dzieciom-bez-dotacji-od-ziobry-jedno-zdanie.htmlhttps://www.wprost.pl/kraj/10088269/ziobro-przekazal-fundacji-ojca-rydzyka-ponad-600-tys-zlotych.html
Oczywiście to nie jest wykorzystywanie dzieci:http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/wosp-2018-ministranci-przegonili-wolontariuszy-wosp-sprzed-kosciola-w-tychach-interweniowala-policja-wolontariusze-nadal,12846772/
No to się robi coraz ostrzejsza i zacięta rywalizacja.