Reklama

W Ostrowie będzie LOWE

15/06/2020 08:36

Pod zgrabnym szyldem LOWE kryje się przedsięwzięcie aktywizujące edukację dorosłych z trudnych, zdegradowanych środowisk. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji, bo tak należy odszyfrować ten skrót, powstanie przy Szkole Podstawowej w Ostrowie. Gmina Gać właśnie pozyskała na ten cel specjalny grant.

Gmina Gać znalazła się na liście rankingowej wniosków aplikacyjnych, które otrzymały dofinansowanie w konkursie grantowym LOWE. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach umowy o dofinansowanie projektu, zawartej przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a jego głównym[paywall] wykonawcą są trzy organy prowadzące szkoły publiczne (powiat gorlicki, miasto Rawa Mazowiecka, gmina Wielka Wieś), które przetarły szlaki całej inicjatywie i obecnie prowadzą Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji, utworzone w edycji konkursu „LOWE edukacja 2017-2018”. Jego celem, mówiąc najprościej, jest aktywizacja poprzez naukę osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji zawodowej lub życiowej, pochodzących z terenów określanych jako zdegradowane, a więc popegeerowskich, poprzemysłowych. W ramach LOWE 20 organów prowadzących szkoły i placówki systemu oświaty z terenu całej Polski otworzy ośrodki edukacyjne dla dorosłych. W tej elitarnej grupie znalazła się gmina Gać. Grant to kwota do 250 tys. zł. Ma zostać przeznaczona na uruchomienie i prowadzenie przy wskazanej szkole  LOWE oraz wsparcie merytoryczne przygotowujące daną szkołę do pełnienia tej roli. Zgodnie z założeniem projektowym Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji powstanie przy Szkole Podstawowej w Ostrowie.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama