W drugim z rzędu spotkaniu u siebie, ostatnim w tym roku, II-ligowi koszykarze jarosławskiego AZS PWSTE po raz drugi mieli niewiele do powiedzenia. Tym razem musieli uznać wyższość znakomicie dysponowanej krakowskiej Wisły.
Pierwsze punkty po 76 sekundach gry zdobył Michał Chrabota. Wyrównał Patryk Buszta. W 4. min zrobił się jednak 2:8 i wydawało się, że wiślacy zaczną punktowy odjazd. Ale jeszcze nie teraz. Nie, bo gospodarze potrafili korzystać z błędów rywali. Nie bo nie bali się ryzykownych rozwiązań. W 7. Min akcją 2+1 Patryk Bielecki doprowadził do stanu 12:13, w dwie minuty później „trójka” Cezarego Gumińskiego wysforowała beniaminka na prowadzenie 20:18. Kilkanaście sekund później było jeszcze 22:21, ale końcówka I kwarty w całości należała do krakowian. W 11. min zza łuku przymierzył grający trener beniaminka Tomasz Fortuna, doprowadzając do równowagi 25:25. I to byłoby na tyle, na co pozwoliły Wawelskie Smoki. Po batutą znakomicie dysponowanego Rafała Zgłobickiego zanotowali run 0:11 i w 16. min wynik brzmiał 25:36 po punktach Jakuba Wojciechowskiego. Przez kolejne trzy minuty gospodarze zdobyli ledwie punkt, a goście osiem. W 19. min wicelider przeważała już bardzo zdecydowanie – 26:44. I połowę „trójką” podsumował Jakub Natkaniec. Straty jarosławian były potężne, w zasadzie nie do odrobienia. 20. min – 29:50.
Pierwsze 7 minut III ćwiartki to także dominacja krakowian. Trafiali jak chcieli i skąd chcieli. Kwestią czasu było osiągnięcie 30-punktowej przewagi. W 26. min, kiedy celnie przymierzył M. Chrabota, było 36:65, a 60 sekund później, po efektownej przymiarce zza linii 6,75 m Jana Reraka już 41:74.
Wiślacy byli wówczas bogatsi o kolejny komplet punktów, więc nie mieli powodu, aby dalej się spinać. Nieco zmniejszyli intensywność prowadzonych akcji, a że jarosławianom czego jak czego, ale ambicji odmówić nigdy nie można, walczyli o zachowanie twarzy. I to beniaminkowi połowicznie się udało. Strata nie rosła, przegrali różnicą 26 punktów.
AZS PWSTEA Jarosław – Wisła Kraków 68:94 (22:25, 7:25, 22:25, 17:19)
Punkty: P. Bielecki 12, C. Gumiński 12 (2x3), K. Koper 10, Ł. Argasiński 9 (3x3), K. Strzępek 7, P. Buszta 6, A. Mikołajko 6, T. Fortuna 3 (1x3), B. Reichert 3 (1x3), W. Bednarski 0, K. Kuśmierz 0, Ł. Krawiec 0 (AZS); R. Zgłobicki 22 (5x3), M. Chrabota 16 (2x3), J. Wojciechowski 10 (2x3), J. Żaczek 10, M. Maj 9 (1x3), J. Natkaniec 9 (3x3), A. Włodarczyk 9, J. Rerak 6 (1x3), W. Gorgoń 2, J. Mozdyniewicz 1, M. Siwak 0 (W).
Sędziowali: Mariusz Godek i Magdalena Mazurewicz-Rydz (obje z Lublina). Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze