Każdy mieszkaniec gminy Żurawica, który w czwartek, 22 września br., nie zapomni wziąć ze sobą dowodu rejestracyjnego własnego samochodu, będzie mógł za darmo podróżować autobusami PKS Przemyśl. Akcja obejmuje wszystkie połączenia realizowane na trasie miejscowości gminy do Przemyśla i z powrotem.
22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu wiele samorządów lokalnych (w porozumieniu z lokalnymi przewoźnikami) organizuje akcje z przesłaniem – „zostaw swój samochód w garażu”. Jednym z takich samorządów jest gmina Żurawica.
Dzięki wspólnej inicjatywie wójta tej gminy Tomasza Szeleszczuka oraz szefostwa spółki PKS Przemyśl mieszkańcy wszystkich miejscowości gminy Żurawica mogą 22 września br. podróżować autobusami przemyskiego PKS-u za darmo. Wystarczy, że zabiorą ze sobą dowód rejestracyjny swojego auta (w razie kontroli biletów należy okazać dowód rejestracyjny jako dokument uprawniający do całodziennych, bezpłatnych przejazdów). Akcja obejmuje wszystkie połączenia autobusowe realizowane przez PKS Przemyśl na trasie wszystkich miejscowości gminy Żurawica do Przemyśla i z powrotem.
– Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji! Poruszanie się komunikacją publiczną może być wygodne, przyjemne, niedrogie i ekologiczne! Zróbmy krok ku nowej, czystej przestrzeni, pozbawionej toksycznych spalin, powstającego z nich smogu i wytwarzanego przez auta hałasu. Wybierając alternatywę w postaci środków komunikacji publicznej, roweru czy hulajnogi, dbamy nie tylko o Ziemię – nasz wspólny dom, ale stawiamy też na zdrowie – powiedział wójt T. Szeleszczuk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze