Reklama

Wiaty przystankowe są... do bani

08/04/2017 19:48

– Mieszkańcy zapraszają pod nowe wiaty przystankowe w czasie zawieruchy, deszczu i śniegu – zwracał się do burmistrza Janusz Szkodny, przewodniczący Rady Miasta Jarosławia, stwierdzając, że oczekujący na autobus takich przystanków nie chcą. Zarzutów, co do źle wydanych pieniędzy było znacznie więcej i w efekcie radni nie dali kolejnych 31 tys. zł na nowe wiaty.

– W innych gminach i miastach budują taniej. U nas jedna wiata to koszt około 16 tysięcy złotych. Dlaczego wiata przystankowa, pod którą trudno się schronić przed deszczem, ma być taka droga? Tłumaczenie, że koszty rosną, bo część z nich musi stać na rowie do mnie nie trafia. Można[paywall] wiatę przecież postawić za rowem – uważa radny Mariusz Walter. Jako przykład podaje budowę dużej wiaty przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, która razem z podbudową też kosztowała w graniach 16 tys. zł.

– Skąd my bierzemy architektów, którzy projektują wbrew ludziom? Przykładem są schody z osiedla Słonecznego na działki, a teraz potworki, a nie przystanki na ulicy Strzeleckiej. To jest nie do przyjęcia. Kto to zatwierdził? Lepiej wcale nie robić, niż budować coś takiego – stwierdził na sesji miejskiej Marian Janusz. – Lepiej zbudować dwa razy mniej przystanków, ale zadbać, by były funkcjonalne, by pełniły swoją rolę – wyraził swoją opinię Korneliusz Polit.

Reklama

Przedstawiciele mieszkańców mieli więcej uwag do niedawno postawionych wiat. Z ich wypowiedzi można wnioskować, że decyzje dotyczące ich budowy były nietrafione, a same wiaty swojej roli nie spełniają.

Wiceburmistrz Wiesław Pirożek tłumaczy, że koszt wiat to ich cena rynkowa i za większe trzeba będzie najprawdopodobniej więcej zapłacić. Przypomina, że wykonawca jest wybierany w przetargu. – Nie przesądzam, uważam tylko, że większe mogą być droższe – stwierdza zastępca burmistrza.

Radni nie zgodzili się na wydanie ponad 31 tys. zł na kolejne wiaty. – Prosimy tylko, żeby pan te wiaty uzbroił, bo one są bezbronne, tak jak siedzący pod nimi ludzie – skomentował J. Szkodny.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    112233 - niezalogowany 2017-04-08 21:54:05

    TO ŻE TE PRZYSTANKI SĄ DO BANI TO WY DZIENNIKARZE JESTEŚCIE DO TYŁU O KILKA MIESIĘCY - MUSIAŁ WAM KTOŚ O TYM DONIEŚĆ WOLAŁY BYŚ STARE WIATY PRZYSTANKOWE PRZYNAJMNIEJ MIAŁY WIĘKSZY DACHPISZCIE DALEJ

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tak - niezalogowany 2017-04-09 07:32:34

    trzeba mieć nie równo pod sufitem , aby za taki przystanek dać tyle kasy. Czy rządzący w Przemyślu chcieli by oczekiwać pod takim czymś na autobus? niech się stukną w dekiel. Paranoja !!!  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2017-04-09 08:37:21

    kto jest wykonawcą za taką cenę tego badziewia???, czyj to plecak ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama