Reklama

Wielki teatr na lokalnym gruncie

18/05/2015 07:33

Romeo i Julia – to dramat stary jak świat, wydawać by się mogło, że wszystkim doskonale znany. Jednak w Jarosławiu znalazła się dosyć spora grupa pasjonatów, którzy przyszli 9 maja do Miejskiego Ośrodku Kultury, by śledzić losy głównych bohaterów.

W sobotni wieczór publiczność zgromadzona na widowni MOK, za sprawą retransmisji z teatru operowego w Nowym Jorku, miała okazję zobaczyć, w jaki sposób tancerze z moskiewskiego teatru Bolszoj bez słów opowiadają szekspirowską historię nieśmiertelnej miłości Romea i Julii. Balet Siergieja Prokofiewa, dzięki [paywall] pięknu i wyrazistości muzyki oraz efektownej choreografii, zalicza się do klasyki XX wieku.

– Bierzemy udział w każdym spotkaniu z operetką. To jest już czwarte. Dobrze, że w Jarosławiu można znaleźć takie propozycje, a nie tylko imprezy dla młodzieży – komentowały Mirosława i Helena siedzące na widowni.

Reklama

Choć wydawało się, że spektakl nie będzie się cieszył dużym zainteresowaniem, a w dzisiejszych czasach na Romea i Julię chodzą raczej dzieci ze szkół podstawowych w ramach lekcji języka polskiego, przedstawienie zgromadziło sporą grupę osób.

Z rozmów z widzami można było wywnioskować, że spektakl przypadł do gustu lokalnej społeczności. – Oby jak najwięcej tak ambitnych sztuk w naszym ośrodku kultury – zaznaczali. 


Publiczność na początku wysłuchała krótkiego wprowadzenia do tematu.


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama