Wojciech Bakun ogłosił 1 kwietnia, że będzie kandydatem na prezydenta Przemyśla. Czy jego deklarację należy traktować poważnie, czy był to tylko primaaprilisowy żart?
„W najbliższych wyborach samorządowych przedstawię mieszkańcom Przemyśla swoją kandydaturę na Prezydenta Miasta Przemyśla” – napisał Wojciech Bakun[paywall] na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. „Zostałem zapewniony o poparciu przez wiele organizacji społecznych, ale to zdanie mieszkańców Przemyśla liczy się dla mnie najbardziej i to oni ostatecznie dokonają wyboru” – zaznaczył.
Zapewnił, że przygotowywana jest lista kandydatów bezpartyjnych i wraz z nimi przedstawi diagnozę problemów miasta oraz sposoby, plany i strategię na rzecz poprawy tej sytuacji. Poseł stwierdził, że mieszkańcy powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rozwój miasta spełnia ich oczekiwania. W jego ocenie tak się jednak nie dzieje.
Wiadomość została opublikowana 1 kwietnia. Czy nie był to tylko primaaprilisowy żart? – Nie do końca, napisałem to pół żartem, pół serio – powiedział w rozmowie z naszym tygodnikiem W. Bakun.
Jak zaznaczył, jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale na pewno Kukiz’15 wystawi kandydatów do rady miejskiej oraz na prezydenta. Zapewnia, że jego wpis nie miał na celu przeprowadzenia sondażu, ale otrzymał setki odpowiedzi, z których 80 procent popiera jego kandydaturę.
– Przemyśl domaga się kogoś nowego na stanowisko prezydenta. Myślę, że są skłonni postawić na kogoś, kto da przynajmniej jakiś impuls – powiedział. Jego zdaniem włodarza miasta – obojętne, kto by nim nie był – czekają bardzo trudne zadania. Z jednej strony musi zabiegać o rozwój miasta i pozyskiwanie na to środków zewnętrznych, o które będzie bardzo ciężko. Z drugiej to stanowisko wymaga „mistrzowskich umiejętności” politycznych. Jak zauważył, jest o to łatwiej, jeśli prezydent posiada w radzie odpowiednie zaplecze. W innym przypadku musi iść na kompromisy i spełniać „polityczne zachcianki” koalicjantów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no zobaczymy jak dostanie sie do lepszej władzy co -pokaze
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha..............
Tylko kandydat bezpartyjny mógłby w naszym mieście coś zmienić, a największe szanse ma kandydat z Kukiz15 i przyznam, że ktokolwiek to będzie - zagłosuję na niego. Tylko osoba bez powiązań z obecnymi rządzącymi może coś w tym mieście zmienić !
Bardzo poważny kandydat. Zaczyna drogę do prezydentury od robienia sobie jaj z ludzi.
https://wiadomosci.wp.pl/kulisy-umowy-pis-i-kukiz15-przy-wyborze-krs-padla-deklaracja-resortu-6227033320474753ahttps://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1683538,1,rok-cichego-koalicjanta-pis-kukiz15-poparl-jedna-trzecia-jego-najwazniejszych-projektow.readhttps://oko.press/kukiz-jest-opozycja-czy-nie/
Kogokolwiek by nie wybrali ,zawsze bedzie to Upainiec ,lub Banser-syn,dlatego Przemysl jest tak podobny do miast w bylej i obecnej Ruskiej republice Upainie, w odroznieniu do np. Rzeszowa.
A co to za partia ten Kukiz16? Śmiech na sali sejmowej.
Przemyślowi aby odniósł sukces jest potrzebny poważny kandydat a nie jakieś "siusiumajtki".Musi to być osoba poważna w wieku 40-50 lat, wykształcona na poważnej uczelni, mająca za sobą doświadczenie i efekty w zarządzaniu. Odważna i bezkompromisowa w "walce" z układami i klerem w Przemyślu - wiedząca jak i potrafiąca podporządkować sobie i wyegzekwować odpowiedzialność urzędników i funkcjonariuszy państwowych oraz samorządowych.Osoba o korzeniach i nazwisku czysto polskim, patriota lokalny i państwowy, aby nikt nie mógł zarzucić mu jakiegoś banderyzmu czy żydostwa.Nie może to być krętacz ani kombinator.Rozejrzyjmy się wokół siebie, poszukajmy takich kandydatów i ich zgłośmy a nie jakiś bezradnych, którzy swoją indolencję już pokazali.
Myślę, że znalazłoby się 2-3 takich kandydatów. Mają doświadczenie w samorządzie i są przygotowani do zarządzania. Znam takich. Namawiam ich od kilku miesięcy. Problem w tym, że nie chcą... Nie dlatego, że się boją, iż nie podołają, tylko życia i zdrowia im szkoda. Tu potrzebna jest w wielu dziedzinach rewolucja, roszenie skostniałych układów, koterii i grup interesów. Nie każdy chciałby być narażonym na ciągły hejt, znieważanie i krytykę. A pozytywne efekty pracy takiego ideowca mogą być widoczne dopiero po kilku latach. Może nie starczyć nawet 5-;letniej kadencji. Do zarządzania miastem potrzebny jest zespół ludzi, a na to potencjalny koalicjant nowego szefa może się nie zgodzić dyktując mu swoje warunki i poparcie uzależnić od ich spełnienia...To nie jest tak, że nie mamy takich kandydatów. Im kto bardziej odpowiedzialny tym lepiej zdaje sobie sprawę, jakie trudności go czekają. miasto moje - ciężką widzę przyszłość przed tobą.
Chyba jakiś zart.. osoba bez wyższego wykszalcenia,do niedawna pracownik fizyczny na budowie, nacjonalista,i jeszcze do tego z partii kukiz,nie wspomnę o doświadczeniu...No to sa już szopki
Panie Pośle nie zagłosuje na Pana z dwóch powodów. Po pierwsze albo Pan kandydujesz albo nie. Rozpoczął Pan szopkę 1 kwietnia i tak naprawde nie wiadomo kandydujesz Pan czy nie ? Bądź Pan chłop i się określ ! Pokaż program pokaż liderów list do Rady Miasta ! A robienie sobie jaj z całym szacunkiem nie przystoji na Posła. Na razie znam Pana z grzebania w histotii a z całym szacunkiem Przemyśl ma swoje problemy smog bezrobocie to sa prblemy. Startowanie z poparciem Ruchu Narodowego porażka....Druga sprawa w wyborach w 2015 głosowałem na Pana rezygnujac z mandatu przejmie go druga osoba z listy. Powienin Pan być fair wobec wyborcow nabrac doswiadczenia i wtedy startowac w wyborach. Nie ma Pan doświadczenia w kierowaniu miastem żeby chociaz był Pan 1 kadencje Radnym... Wiem wiem zaraz wszyscy tu napiszą że potrzeba nam młodego ze świeżym spojrzeniem, ale niestety tez potrzeba takiego, który coś lizną tego wszystkiego, a nie osoby ktora pierwsze 2 lata bedzie musiała ogarniać podstawy ...
Szczerze marnie to widzę Kukiz niech lepiej zacznie od siebie tak krzyczał świnie przy korycie a sam co robi pasie się za nasze podatki. System go zmielil i zero protestów. To musi być kandydat bez partyjny anie kolesie później będą chcieli dróg wdzięczności i pozapychaja swoich
"Wyjaśniła się również kwestia źródła pochodzenia telewizora, który miał przy sobie tamtej nocy. Okazało się, że mężczyzna dostał go w prezencie od znajomego." Co ty za brednie chłopie piszesz . Przeecież każda władza , na całym świecie pracuje , działa za podatki mieszkańców , czyli podatników . KAŻDA . CO , NIE WIESZ O TYM ?
Pamiętajcie że w Przemyślu rządzi kościół i Banderowcy
Każdy , bele nie ten w ,, baletkach ,, ....
Ma Pan jedną przewagę nad obecnym preziem bo nie był Pan umoczony w kapusiostwo.Musi Pan wiedziec,ze wokół Pana sa takie osoby które podpisały "TM"np. p.Jacek.Trzeba popatrzec i ogladna swoich kolegów
Każdy tylko nie on , to napewno jakiś żart On sam jest błaznem więc blaznuje nikt na niego nie zagłosuje mam nadzieję.
Tylko ASTERIX
Zapowiadają się jaja jak berety
no zobaczymy jak dostanie sie do lepszej władzy co -pokaze