Reklama

Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta Przemyśla?

03/04/2018 20:00

Wojciech Bakun ogłosił 1 kwietnia, że będzie kandydatem na prezydenta Przemyśla. Czy jego deklarację należy traktować poważnie, czy był to tylko primaaprilisowy żart?

„W najbliższych wyborach samorządowych przedstawię mieszkańcom Przemyśla swoją kandydaturę na Prezydenta Miasta Przemyśla” – napisał Wojciech Bakun[paywall] na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. „Zostałem zapewniony o poparciu przez wiele organizacji społecznych, ale to zdanie mieszkańców Przemyśla liczy się dla mnie najbardziej i to oni ostatecznie dokonają wyboru” – zaznaczył.

Zapewnił, że przygotowywana jest lista kandydatów bezpartyjnych i wraz z nimi przedstawi diagnozę problemów miasta oraz sposoby, plany i strategię na rzecz poprawy tej sytuacji. Poseł stwierdził, że mieszkańcy powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rozwój miasta spełnia ich oczekiwania. W jego ocenie tak się jednak nie dzieje. 

Reklama

Wiadomość została opublikowana 1 kwietnia. Czy nie był to tylko primaaprilisowy żart? – Nie do końca, napisałem to pół żartem, pół serio – powiedział w rozmowie z naszym tygodnikiem W. Bakun.

Jak zaznaczył, jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale na pewno Kukiz’15 wystawi kandydatów do rady miejskiej oraz na prezydenta. Zapewnia, że jego wpis nie miał na celu przeprowadzenia sondażu, ale otrzymał setki odpowiedzi, z których 80 procent popiera jego kandydaturę.

– Przemyśl domaga się kogoś nowego na stanowisko prezydenta. Myślę, że są skłonni postawić na kogoś, kto da przynajmniej jakiś impuls – powiedział. Jego zdaniem włodarza miasta – obojętne, kto by nim nie był – czekają bardzo trudne zadania. Z jednej strony musi zabiegać o rozwój miasta i pozyskiwanie na to środków zewnętrznych, o które będzie bardzo ciężko. Z drugiej to stanowisko wymaga „mistrzowskich umiejętności” politycznych. Jak zauważył, jest o to łatwiej, jeśli prezydent posiada w radzie odpowiednie zaplecze. W innym przypadku musi iść na kompromisy i spełniać „polityczne zachcianki” koalicjantów.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2018-04-03 20:53:25

    Tylko ASTERIX

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    viktorino_383 2018-04-03 22:01:22

    Zapowiadają się jaja jak berety

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kjgudrdhg - niezalogowany 2018-04-03 22:22:28

    no zobaczymy jak dostanie sie do lepszej władzy co -pokaze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama