Reklama

Wojewódzkie finały „Z Orlika na Stadion” w Przemyślu!

Sześć finałów wojewódzkich Turnieju „Z Orlika na Stadion” odbędzie się na przełomie października i listopada na dwóch „orlikach” w Przemyślu. Pierwsze zawody już w najbliższy poniedziałek, 28 października br. Początek o godzinie 9. Zapraszamy!

„Z Orlika na Stadion” to ogólnopolski turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców, który jest częścią rządowego programu „Aktywna Szkoła”. Wydarzenie daje możliwość rozwoju sportowych umiejętności i spełnienia piłkarskich marzeń – zagrania finałowego meczu na największej arenie piłkarskiej w kraju na PGE Narodowym.

Impreza ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, skupia się na upowszechnieniu sportu, zasad fair play oraz rozwijaniu współpracy z lokalnymi samorządami i szkołami. W rywalizacji mogą brać udział uczniowie klas 6 – 8 szkół podstawowych (roczniki 2012, 2011 i 2010 oraz młodsze) – drużyny szkolne, jak i tzw. „dzikie drużyny”, czyli drużyny amatorskie, nie związane z żadnym klubem.

Reklama

Za nami już większość turniejów lokalnych, powiatowych i regionalnych, podczas których wyłaniano najlepsze drużyny do finału wojewódzkiego. Łącznie w naszym województwie odbyło się ponad pół tysiąca małych turniejów. Nadchodzi czas finałów wojewódzkich, w których wystartuje po osiem najlepszych drużyn w każdej z sześciu kategorii. Kategorie dzielą się ze względu na płeć oraz rok urodzenia (2010, 2011, 2012). Wszystkich turnieje finałowe odbędą się w Przemyślu.

Finały wojewódzkie wyłaniają najlepsze drużyny województwa w kategoriach: U-13, U-14 i U-15, które będą reprezentować dane województwo w finale ogólnopolskim.

Reklama

Finał Ogólnopolski będzie miał dwudniowe eliminacje 17-18 listopada i odbywał się będzie na trzech krytych obiektach w Warszawie. 19 listopada odbędzie się Wielki Finał na płycie głównej Stadionu PGE Narodowego.

 

Terminy finałów wojewódzkich na Podkarpaciu:

  • U-13 dziewcząt – 28 października, g. 9 – Orlik ul. Dworskiego oraz Orlik ul. Bakończyckiej w Przemyślu,
  • U-14 dziewcząt – 29 października, g. 9 – Orlik ul. Dworskiego oraz Orlik ul. Bakończyckiej w Przemyślu,
  • U-15 dziewcząt – 30 października, g. 9 – Orlik ul. Dworskiego oraz Orlik ul. Bakończyckiej w Przemyślu,
  • U-13 chłopców – 4 listopada, g. 9 – Orlik ul. Dworskiego oraz Orlik ul. Bakończyckiej w Przemyślu,
  • U-14 chłopców – 5 listopada, g. 9 – Orlik ul. Dworskiego oraz Orlik ul. Bakończyckiej w Przemyślu,
  • U-15 chłopców – 6 listopada, g. 9 – Orlik ul. Dworskiego oraz Orlik ul. Bakończyckiej w Przemyślu.

 

Organizator turnieju:

  • Fundacja Orły Sportu we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej (PZPN).

Sponsor generalny:

  • PZU SA

Partner strategiczny:

  • ORLEN SA

Partner:

  • Szkolny Związek Sportowy
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/10/2024 11:21
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama