Sześć finałów wojewódzkich Turnieju „Z Orlika na Stadion” odbędzie się na przełomie października i listopada na dwóch „orlikach” w Przemyślu. Pierwsze zawody już w najbliższy poniedziałek, 28 października br. Początek o godzinie 9. Zapraszamy!
„Z Orlika na Stadion” to ogólnopolski turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców, który jest częścią rządowego programu „Aktywna Szkoła”. Wydarzenie daje możliwość rozwoju sportowych umiejętności i spełnienia piłkarskich marzeń – zagrania finałowego meczu na największej arenie piłkarskiej w kraju na PGE Narodowym.
Impreza ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, skupia się na upowszechnieniu sportu, zasad fair play oraz rozwijaniu współpracy z lokalnymi samorządami i szkołami. W rywalizacji mogą brać udział uczniowie klas 6 – 8 szkół podstawowych (roczniki 2012, 2011 i 2010 oraz młodsze) – drużyny szkolne, jak i tzw. „dzikie drużyny”, czyli drużyny amatorskie, nie związane z żadnym klubem.
Za nami już większość turniejów lokalnych, powiatowych i regionalnych, podczas których wyłaniano najlepsze drużyny do finału wojewódzkiego. Łącznie w naszym województwie odbyło się ponad pół tysiąca małych turniejów. Nadchodzi czas finałów wojewódzkich, w których wystartuje po osiem najlepszych drużyn w każdej z sześciu kategorii. Kategorie dzielą się ze względu na płeć oraz rok urodzenia (2010, 2011, 2012). Wszystkich turnieje finałowe odbędą się w Przemyślu.
Finały wojewódzkie wyłaniają najlepsze drużyny województwa w kategoriach: U-13, U-14 i U-15, które będą reprezentować dane województwo w finale ogólnopolskim.
Finał Ogólnopolski będzie miał dwudniowe eliminacje 17-18 listopada i odbywał się będzie na trzech krytych obiektach w Warszawie. 19 listopada odbędzie się Wielki Finał na płycie głównej Stadionu PGE Narodowego.
Organizator turnieju:
Sponsor generalny:
Partner strategiczny:
Partner:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze