Reklama

Wólczanka bez litości dla beniaminka. Piast rozbity przez Izolatora

Piłkarze IV ligi podkarpackiej 8 i 9 października br. rozegrali 12. kolejkę mistrzowskich meczów. Hitem miał być pojedynek w Tuczempach, gdzie Piast gościł Izolatora Boguchwała.

Pewnie kibice popularnych „piastunek” liczyli na znacznie więcej. Piast radzi sobie bardzo dobrze, więc nawet wygrana z wiceliderem z Boguchwały wcale nie był abstrakcją. Niestety, nie był to dzień podopiecznych Marka Strawy, choć gdyby wykorzystali stworzone stuprocentowe okazje, mogło być zupełnie inaczej. Izolator był czujniejszy i dokładniejszy, rozbijając rywala różnicą czterech bramek.

Sześć bramek lider z Wólki Pełkińskiej zaaplikował beniaminkowi z Pruchnika i pewnie utrzymał przodownictwo w tabeli. Wólczanka wygrała 6:1 (2:0), a bramki zdobyli: Karol Skuba 3, Tomasz Walat, Krzysztof Pietluch i Mateusz Jurczak. Honorowe trafienie dla Startu było dziełem Macieja Mikłasza.

Reklama

Bardzo cenne zwycięstwa odniosły ekipy KS Wiązownica i Sokoła Sieniawa, dzięki czemu awansowały w ligowej hierarchii. Ci pierwsi pokonali u siebie Igloopol Dębica 2:1 (0:1), a ojcem wygranej był Sebastian Pawlak, który w ciągu trzech minut odwrócił losy tego spotkania. Bramki zdobył w 66. i 69. min. Ci drudzy, po bardzo ciężkiej przeprawie, uporali się w Sieniawie z LKS Pisarowce, wygrywając 2:1 (0:0). Bramki zdobyli Dawid Czyrny i w doliczonym czasie gry Mateusz Jędryas.

W meczu outsiderów tabeli Polonia Przemyśl wygrała w Nowej Dębie ze Stalą 1:0 (0:0). Autorem gola na wagę trzech punktów dla polonistów był Arkadiusz Gosa.

Reklama

Porażki w Wiśniowej doznał Orzeł Przeworsk. Podopieczni Daniela Zielenkiewicza ulegli 2:1 (0:0). Honorowe trafienie zaliczył Piotr Boratyn, dla którego była to już siódma bramka w sezonie.

Piast Tuczempy – Izolator Boguchwała 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Cupryś 45. min, 0:2 Zieliński 63. min, 0:3 Szczoczarz 73. min, 0:4 Szczoczarz 90.+2 min.
Piast: Strawa – Stopyra (46. Kloc), Jaroch (77. Wójcik), Bawoł, B. Noga – Kwaśny, Wota (75. Wiącek), Sas, Czu (2. Nasiewicz) – R. Noga – Szyraj (84. Tarnawski).
Izolator: Ćwiczak – Lusiusz, Bogacz, Brogowski, Szkolnik (10. Leś) – Zieliński (82. Gajdek), Tarasenko, Cupryś (76. Wilk), Domin – Szczoczarz, Róg (71. Fundakowski).
Sędziował: Dominik Paul (Nowa Sarzyna). Żółte kartki: Jaroch. Sas, B. Noga, R. Noga oraz Tarasenko, Bogacz i Domin. Czerwona kartka: R. Noga (90. – druga żółta). Widzów: 300.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama