23 listopada br. piłkarze III ligi (grupa IV) rozegrali pierwszą kolejkę (18. kolejka sezonu) rundy wiosennej.
Na koniec piłkarskiej rywalizacji w naszym regionie w tym roku w Przeworsku doszło do absolutnie hitowego pojedynku, w którym zmierzył się mistrz i wicemistrz rundy jesiennej, czyli Hutnik Kraków i Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. Wygrany zasiadłby w fotelu lidera na prawie cztery miesiące. Skończyło się jednak podziałem punktów, z którego skorzystały trzecia po jesieni Korona II Kielce i czwarty Motor Lublin. Ci pierwsi, pokonując w Białej Podlaskiej tamtejsze Podlasie, wyprzedzili i Hutnika, i Wólczankę Stal Systems. Ci drudzy wygrali u siebie ze Stalą Kraśnik i lepszym stosunkiem bramek od kielczan zostali liderem tabeli do wiosny 2020 roku. Bezbramkowym remisem zakończyło się ostatnie w tym roku mistrzowskie spotkania w wykonaniu Texom Sokoła Sieniawa. Podopieczni Ryszarda Kuźmy mierzyli się w Chełmie z przedostatnią, słabiuteńko spisującą się w tym sezonie Chełmianką, ale nie byli w stanie wywieźć kompletu punktów. Szkoda, bo sienawianie są oraz bliżej niebezpiecznej strefy spadkowej. Szczęście, że czasu na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków mają aż nadto.
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Hutnik Kraków 0:0
Wólczanka Stal Systems: Kubik – Łazarz, Wrona, Basista (85. Gul), Mazurek – Kocur (74. Kądziołka), Chorolskyj, Olejarka, Szczypek, Kłos – Pietluch.
Hutnik: Dul – Pyciak (84. Janecki), Kołodziej, Drąg, Kędziora – Antoniak (71. Kurek), Linca, Gamrot, Świątek, Tetych – Sobala (66. Ogar).
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin). Żółte kartki: Mazurek, Olejarka, Łazarz oraz Antoniak i Pyciak. Widzów: 700.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze