16 i 17 listopada br. piłkarze III ligi (grupa IV) zakończyli rundę jesienną sezonu 2019 – 2020.
To wyjątkowa ironia losu. Piłkarze Wólczanki Stal Systems Wólka Pełkińska kapitalnie spisywali się w rundzie jesiennej na wyjazdach, gdzie nie ponieśli ani jednej porażki. Jednak tytuł wicemistrza jesieni zdobyli na stadionie Orła w Przeworsku. Występowali przy ulicy Budowlanych, ich obiekt bowiem przechodzi gruntowną modernizację. Na wiosnę będzie gotowy. Pokonując dotychczasowego lidera, rezerwy kieleckiej Korony, wygrali „u siebie” dopiero po raz drugi w rundzie.
Także zwycięstwem zmagania jesienią sfinalizowali piłkarze Texom Sokoła Sieniawa. Podopieczni Ryszarda Kuźmy bardzo długo męczyli się w Giebułtowie, gdzie Jutrzenka wysoko zawiesiła poprzeczkę. Ostatecznie jednak celny strzał Kacpra Drelicha w 78. min pozwoli sieniawianom na złapanie oddechu przed trudną rundą wiosenną. Mistrzem rundy jesiennej został Hutnik Kraków, który marzy o powrocie do lat świetności, kiedy na Suche Stawy przyjeżdżały ekipy z najwyższej półki.
Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska – Korona II Kielce 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Olejarka 52. min, 2:0 Pietluch 78. min.
Wólczanka Stal Systems: Kubik – Łazarz, Wrona, Basista, Mazurek – Kądziołka (66. Kocur), Olejarka, Tabor (16. Chorolskyj), Podstolak, Kłos (87. Szczypek) – Pietluch (90. Matofij).
Korona II: Osobiński – Więckowski, Prętnik, Dziubek (75. Bujak), Miletić – Górski (37. Petrović), Jopkiewicz (58. P. Lisowski), Martinez, D. Lisowski – Piróg (68. Szelągowski), Sowiński (82. Kaczmarski).
Sędziował: Marcin Czerwień (Kraków). Żółte kartki: Podstolak oraz Dziubek, Górski i Prętnik. Widzów: 500.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze