Reklama

Wuef w blasku medali. Anita Włodarczyk w Kańczudze

09/05/2018 19:00

Ponad 200 uczniów i prowadząca, która może się pochwalić medalami olimpijskimi oraz wciąż niepobitym rekordem świata. Ta lekcja wuefu w kańczudzkiej hali sportowej musiała się udać. Młodzież z miasta i okolic miała okazję się spotkać z mistrzynią olimpijską, zadać kilka osobistych pytań, a potem pobiegać i poskakać w przygotowanym przez nią treningu. Zwolnień z wuefu nie było.

W poniedziałkowe przedpołudnie w hali przy Parkowej było tłoczno i gwarno. Na specjalną lekcję wuefu, prowadzoną przez najlepszą polską młociarkę, młodzież została dowieziona z całej gminy. W sumie w zajęciach uczestniczyło ponad 200 najbardziej uzdolnionych sportowo dzieci z okolicy.[paywall] Impreza zaczęła się od krótkiej pogadanki. Anita Włodarczyk opowiadała o swojej przygodzie ze sportem, specyfice dyscypliny, którą uprawia oraz o sukcesach, które osiągnęła. Odpowiadała też na pytania zgromadzonych dzieciaków. Potem przyszedł czas na to, żeby się trochę zmęczyć. Dzieciaki ćwiczyły oddzielnie w dwóch grupach wiekowych, ale mogły się sprawdzić w podobnych warunkach. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i gimnazjaliści uczestniczyli w prowadzonej przez Włodarczyk rozgrzewce, a następnie zostali podzieleni na zespoły i w różnorodnych konkurencjach biegowych rywalizowali o nagrodę w postaci możliwości wykonania rzutu młotem treningowym pod okiem mistrzyni olimpijskiej. Nagroda była zacna, więc poziom rywalizacji i determinacji był wysoki, choć nie zabrakło też dobrej zabawy i śmiechu. W starszej grupie Anita Włodarczyk dołączyła nawet do jednego z zespołów i konkurowała w kolejnych dyscyplinach razem z młodzieżą, co oczywiście dodatkowo podgrzało atmosferę.

Rzut młotem w nagrodę

Po improwizowanych zawodach zwycięzcy skonsumowali swoją nagrodę, a kolejne udane rzuty młotem treningowym wywoływały gromki aplauz publiczności. Z młotem mieli okazję się zmierzyć także przedstawiciele organizatora. Rzut oddał burmistrz Kańczugi Jacek Sołek, choć elegancki garnitur nie pozwolił mu pokazać pełni swoich możliwości oraz dyrektor szkoły podstawowej w Kańczudze Teresa Łuczyk. Na koniec imprezy Anita Włodarczyk rozdała uczestnikom lekcji bidony z autografem, a później przez kilkanaście minut pozowała do zdjęć wspólnie młodzieżą. – Jestem bardzo zadowolony z przebiegu imprezy. Na sali ćwiczyło ponad 200 dzieciaków, do tego zapełniły się trybuny. Okazuje się, że mieszkańcy  Kańczugi również byli zainteresowani wydarzeniem – mówił po zakończeniu lekcji burmistrz Jacek Sołek.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ryan Jeremy - niezalogowany 2018-05-11 04:06:51

    Witajcie, moi ludzie, jestem Martinem z Polski, przyszedłem na miejsce, aby poinformować ludzi z mojego nijkiego kraju, że wciąż istnieje prawdziwy pożyczkodawca, jak globalna firma, ponieważ chcę tylko powiedzieć każdemu, że powinni ufać i wierzyć Globalna firma, z której wywodzisz się z getta, właśnie dostałam pożyczkę w wysokości 50 000 $ dzisiaj, skontaktuj się z e-mailem w sprawie bezpiecznej i zabezpieczonej pożyczki dzisiaj, wyślij e-mail na adres (globalprovissioncompany@gmail.com) i ta firma jest jedyną osobą, która działa z prawdą i uczciwością.Martin

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama