Dziś, 18 bm., funkcjonariusze z KWP Rzeszów, policjanci z Tarnobrzega, strażacy i ratownicy medyczni brali udział w szkoleniu Patrol-15.
Umiejętności zwalczania skutków skażenia chemicznego doskonaliło ok. 100 przedstawicieli służb ratowniczych.
Ćwiczenia, odbywające się na terenie zakładów chemicznych Siarkopol, zakładały wyciek amoniaku z rozszczelnionego zbiornika. Wg scenariusza w wyniku skażenia chemicznego zginęły 22 osoby, 8 zostało rannych.
– Patrol-15 to ćwiczenie instytucji tworzących krajowy system wykrywania skażeń i alarmowania (KSWSiA). Centrum dyspozycyjne ćwiczenia, gdzie są zbierane i przetwarzane informacje z całego kraju, znajduje się w wojskowym Centralnym Ośrodku Analizy Skażeń w Warszawie. Swoje stanowiska mają tam przedstawiciele wszystkich służb, a dane spływają także do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – informuje KMP Tarnobrzeg. Ćwiczenia Patrol-15 odbywają się w różnych regionach Polski, również w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze