Reklama

Wyciek amoniaku. Zginęły 22 osoby, 8 zostało rannych. Spokojnie, to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

Dziś, 18 bm., funkcjonariusze z KWP Rzeszów, policjanci z Tarnobrzega, strażacy i ratownicy medyczni brali udział w szkoleniu Patrol-15.

Umiejętności zwalczania skutków skażenia chemicznego doskonaliło ok. 100 przedstawicieli służb ratowniczych.

Ćwiczenia, odbywające się na terenie zakładów chemicznych Siarkopol, zakładały wyciek amoniaku z rozszczelnionego zbiornika. Wg scenariusza w wyniku skażenia chemicznego zginęły 22 osoby, 8 zostało rannych.

– Patrol-15 to ćwiczenie instytucji tworzących krajowy system wykrywania skażeń i alarmowania (KSWSiA). Centrum dyspozycyjne ćwiczenia, gdzie są zbierane i przetwarzane informacje z całego kraju, znajduje się w wojskowym Centralnym Ośrodku Analizy Skażeń w Warszawie. Swoje stanowiska mają tam przedstawiciele wszystkich służb, a dane spływają także do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – informuje KMP Tarnobrzeg.  Ćwiczenia Patrol-15 odbywają się w różnych regionach Polski, również w Przemyślu.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama