Reklama

Wyłudzili 51 tysięcy zł od starszej osoby

17/07/2016 17:33

80-letni mieszkaniec Leżajska padł ofiarą wyłudzenia. Skuteczne oszustwo metodą na wnuczkę i fałszywego funkcjonariusza sprawiło, że stracił wszystkie oszczędności. Komenda Powiatowej Policji w Leżajsku poszukuje sprawców.

W czwartek doszło do kilku prób wyłudzenia. Leżajska komenda otrzymała zgłoszenia o czterech fałszywych telefonach.

W trzech przypadkach potencjalne ofiary zareagowały poprawnie. 80-latek również otrzymał telefon od „wnuczki”, która zdenerwowana opowiedziała historię wypadku drogowego z rodzicami. Sprawcą rzekomego wypadku miał być jej ojciec, przez co jest przesłuchiwany na komendzie.

Do rozmowy włączył się mężczyzna podający się za komendanta i poinformował, że kaucja za wypuszczenie syna wyniesie 80 tysięcy złotych. Pokrzywdzony zgodził się na zapłacenie 51 tys. i przekazanie ich kurierowi. Po pewnym czasie zgłosił się młody chłopak, który odebrał reklamówkę z pieniędzmi i w pośpiechu oddalił się.

Na razie trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców i odzyskania oszczędności.


JZ
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości