Kolejne osoby wyśpiewały sobie tytuł laureata w finale Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. W tym roku Centrum Kulturalne w Przemyślu – organizator wydarzenia – zmodyfikowało jego formułę, wprowadzając nową kategorię piosenki autorskiej.
W pierwszej kategorii I miejsce zajęła Wiktoria Wojas (Prywatna Szkoła Muzyczna „Muzyczny świat” w Przeworsku), II – ex aequo Julia Muzyczka (SP nr 16 w Przemyślu) oraz Magdalena Pudesz (CK w Przemyślu), III – ex aequo Ewa Pawłowska (CK w Przemyślu) oraz Lena Paszek (Rzeszowski Dom Kultury, filia „Staromieście”). W drugiej kategorii jury przyznało I miejsce Norbertowi Jedlińskiemu (Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica), II – Kindze Paszek (RDK, filia „Staromieście”), III – ex aequo Laurze Jarosz (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu) oraz Paulinie Żurawskiej (CK w Przemyślu). W grupie młodzieżowej nagrody zdobyli: I – ex aequo Anna Chrzanowska (CK w Przemyślu) i Kornelia Kulczycka (MDK w Rzeszowie), II – Aleksandra Wajda (Gimnazjum nr 1 w Przeworsku), III – Anna Białoń (Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu). W czwartej kategorii nie przyznano trzeciego oraz pierwszego miejsca, drugie przypadło w udziale Sylwii Kość (MDK w Przemyślu).
Grand Prix wraz z nominacją do finału Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festiwal 2017 otrzymała 21-letnia Monika Czarny z Pawłosiowa, studentka Wydziału Muzykologii w Lublinie. Zaprezentowała ona autorską piosenkę zatytułowaną Obojętność. Na Carpathii Monika ma szansę zdobyć nagrodę w wys. 15. tys. złotych oraz cenną statuetkę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze