Reklama

XXVI Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami” wzbogacony o nową kategorię

03/04/2016 19:06

Kolejne osoby wyśpiewały sobie tytuł laureata w finale Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”. W tym roku Centrum Kulturalne w Przemyślu – organizator wydarzenia – zmodyfikowało jego formułę, wprowadzając nową kategorię piosenki autorskiej.

W pierwszej kategorii I miejsce zajęła Wiktoria Wojas (Prywatna Szkoła Muzyczna „Muzyczny świat” w Przeworsku), II – ex aequo Julia Muzyczka (SP nr 16 w Przemyślu) oraz Magdalena Pudesz (CK w Przemyślu), III – ex aequo Ewa Pawłowska (CK w Przemyślu) oraz Lena Paszek (Rzeszowski Dom Kultury, filia „Staromieście”). W drugiej kategorii jury przyznało I miejsce Norbertowi Jedlińskiemu (Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica), II – Kindze Paszek (RDK, filia „Staromieście”), III – ex aequo Laurze Jarosz (Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu) oraz Paulinie Żurawskiej (CK w Przemyślu). W grupie młodzieżowej nagrody zdobyli: I – ex aequo Anna Chrzanowska (CK w Przemyślu) i Kornelia Kulczycka (MDK w Rzeszowie), II – Aleksandra Wajda (Gimnazjum nr 1 w Przeworsku), III – Anna Białoń (Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu). W czwartej kategorii nie przyznano trzeciego oraz pierwszego miejsca, drugie przypadło w udziale Sylwii Kość (MDK w Przemyślu).

Grand Prix wraz z nominacją do finału Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festiwal 2017 otrzymała 21-letnia Monika Czarny z Pawłosiowa, studentka Wydziału Muzykologii w Lublinie. Zaprezentowała ona autorską piosenkę zatytułowaną Obojętność. Na Carpathii Monika ma szansę zdobyć nagrodę w wys. 15. tys. złotych oraz cenną statuetkę.


AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama