Reklama

Za pomocą interaktywnej mapy możesz zgłosić niebezpieczeństwo

29/09/2016 11:03

20 września na terenie województwa podkarpackiego ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Teraz każdy może przekazywać policji informacje o miejscach i zdarzeniach, których się obawia.

Przygotowania do wprowadzenia tego projektu rozpoczęły się na początku roku. W lutym policjanci spotykali się z mieszkańcami w ramach konsultacji społecznych. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” powstawała w oparciu nie tylko o dane organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, ale także sygnały pochodzące od samorządów. Zbierane były uwagi i spostrzeżenia dotyczące zagrożeń występujących w lokalnych środowiskach.

W lipcu uruchomiono pilotażową wersję map w części kraju, a od września stopniowo wprowadzano je w kolejnych województwach. Mapa opiera się na  informacjach z trzech źródeł: gromadzonych w policyjnych systemach informatycznych, pozyskiwanych od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp. oraz pozyskiwanych od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Każde zgłoszenie zostanie sprawdzone

Z dnia na dzień na mapie przybywa kolejnych oznaczeń: zielone to te nowo dodane, żółte w trakcie weryfikacji, zaś czerwone już potwierdzone. Każda informacja w ciągu pięciu dni ma zostać zweryfikowana przez policję, która następnie ma podjąć odpowiednie działania. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Policja przypomina jednak, że w przypadku potrzeby pilnej interwencji funkcjonariuszy należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

U nas policja najskuteczniejsza?

Według statystyk prezentowanych na interaktywnej mapie, Podkarpacie jest województwem, w którym wskazano największe poczucie bezpieczeństwa podczas spacerów po zmroku (85,7 proc.). Ocena pracy policjantów (78 proc.) oraz ocena skuteczności policji (75,9 proc.) jest u nas również najwyższa w całej Polsce.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    PolaK - niezalogowany 2016-10-04 00:27:55

    Największym zagrożeniem jest Policja, gdzie pracują niekompetentni Policjanci, zatrudnieni po znajomościach za sex.I Ci co przeszli z Milicji do Policji nie będąc rozliczonym z przeszłości. I w taki sposób Byli Milicjanci nie widzieli jak były komendant zatrudniał córkę oraz córki koleżankę, a sprzątaczkę wykorzystywał seksualnie czerpiąc korzyści seksualne.Ci Milicjanci/Policjanci nie widzieli jak dzieci członków PSL awansowali szybko w Policji.Ci Milicjanci / Policjanci czerpali korzyści za korzystne wywiady środowiskowe. Gdzie alkoholik starał się o pozwolenie na broń palną  , a gdy już ją posiadał to nie były przeprowadzane wywiady na miejscu, czy broń palna jest prawidłowo zabezpieczana (dotyczyło to wójta skazanego za załatwianie rent). Policja w Przeworsku pośredniczyła w załatwianiu licencji pracownika ochrony, gdzie również dla osób karanych były przeprowadzane korzystne wywiady środowiskowe za dodatkowy 1000 zł. Obecnie Milicjanci / Policjanci z Przeworska wspierają patologie - skorumpowanych Sędziów , którzy linczują obywateli bez wymaganego składu - ławników, mimo ze byli wyznaczeni na rozprawę. Największym zagrożeniem dla społeczeństwa są nieodpowiednie osoby na stanowiskach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości