Reklama

Zamkną szkołę w Dobrej?

28/02/2015 07:33

Burmistrz Sieniawy Adam Woś spotkał się z mieszkańcami Dobrej, by przedstawić im wizję budżetu, który nie może udźwignąć strat generowanych przez nierentowną podstawówkę. Na obyło się bez ostrych wypowiedzi i ciętych ripost.

W miniony czwartek, 19 lutego, w malutkiej Szkole Podstawowej w Dobrej odbyło się spotkanie z burmistrzem Adamem Wosiem, dotyczące likwidacji placówki. Włodarz swoje wystąpienie rozpoczął od prognozowania strat, jakie generują nierentowne placówki w gminie i stwierdził, iż w poprzedniej kadencji gmina straciła w ten sposób aż 10 mln zł. – Tendencja wcale nie będzie lepsza, bo mamy coraz mniej dzieci , a subwencja przyznawana jest na uczniów, a nie na placówki. Coraz mniej osób uczących się, a nauczycieli tyle samo, zaś ich pensje coraz wyższe, a do tego wszystkiego jeszcze wyższe koszty eksploatacji budynku. Zwyczajnie nie stać nas na utrzymywanie małych szkół. Gmina musi się rozwijać, nie może kuleć poprzez dopłaty do edukacji – informował A. Woś. – Nie stać nas nawet na wypłacenie nauczycielom wyrównań, jakie powinni otrzymać do końca stycznia. Wiem, że chcieli z tego zrezygnować, ale nie mogą.

Obecny na spotkaniu radny z Dobrej Jerzy Dejniowiec zarzucił burmistrzowi, że ten nie mówi wszystkiego i posługuje się jedynie ogólnikami. Na kolejne pytania i prośby radnego o wytłumaczenie, dlaczego burmistrz chce likwidacji szkoły w Dobrej Adam Woś zareagował napastliwie, odpowiadając ostatecznie, że nie będzie niczego tłumaczył. Pomiędzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań.


fot.Beata Olejarka
Burmistrz Sieniawy na spotkaniu z mieszkańcami Dobrej powiedział, że mieszcząca się w tej miejscowości podstawówka jest nierentowna.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    czyt - niezalogowany 2015-03-05 09:41:08

    W koło dobrej lasy sosnowe dobre powietrze, a chłopy to na pozór niby zdrowe , lecz oni nic nie wartują bo mało dzieci produkują.Ekonomia mówi sama za siebie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jaśko - niezalogowany 2015-03-31 07:03:46

    a,ja myślę ze to te kobity terazniejsze nie takie-nóg byle gdzie nie rozłozy ,musi mieć nastrój a, jeszcze nie tak dawno bo lat temu ze 40-ści sam zachodziłem w tzw.zeniaczkę  w kilka miejsc i wymagań nie było aby długo i dobrze.trzeba jednak wrócic do korzeni i będzie dobrze-pogadajcie z babciami i one wam powiedzą gdzie ,jak i co.do dzisiaj wspominam te krzaki  gdzie cnoty pękały jak balony z gumy a, dzieciaków było duzo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama