Ogrody klasztoru ojców karmelitów bosych w Przemyślu i ich świątynia będą miejscem wyjątkowych imprez w niedzielę, 17 września br.
Organizatorami obu przedsięwzięć są Łukasz Hamryszczak i przeor klasztoru karmelitów bosych w Przemyślu o. Krzysztof Górski. Najpierw, w ogrodach klasztoru odbędzie się rodzinny piknik integracyjny. Oprócz chętnych mieszkańców, wezmą w nim udział wychowankowie Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium”. Będzie wiele atrakcji dla najmłodszych jak choćby: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wspólne rysowanie, wata cukrowa, popcorn, pokazy straży pożarnej, policji, szkolenie z pierwszej pomocy i wiele innych. Patronat nad piknikiem objął wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin, Piotr Pilch. Początek imprezy o g. 12.30.

O g. 18 w kościele na Karmelu rozpocznie się wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju koncert pieśni patriotycznych „Na góralską nutę”. Poprowadzi go zespół „Skrzypnianie” ze Skrzypnego na Podhalu. To muzyczne wydarzenie poprzedzi msza święta (g. 17) w intencji ojczyzny pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abpa Adama Szala. Koncert będzie upamiętnieniem rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Nasza redakcja jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze