Reklama

Zapraszamy na VII archidiecezjalną pielgrzymkę osób starszych i chorych do Kalwarii Pacławskiej

18/08/2025 17:49

Materiał przygotowany dla prasy.


Duszpasterstwo Chorych Archidiecezji Przemyskiej oraz Caritas Archidiecezji Przemyskiej z radością zapraszają na VII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Starszych i Ludzi Chorych do Kalwarii Pacławskiej, która odbędzie się w sobotę, 23 sierpnia 2025 roku. Rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania zaplanowano na godzinę 10:00.

To wyjątkowe wydarzenie – mające zarazem wymiar duchowy, wspólnotowy i integracyjny – jest dedykowane wszystkim osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym, ich rodzinom, opiekunom oraz wszystkim ludziom otwartego serca. W roku jubileuszowym pielgrzymka będzie również okazją do uzyskania odpustu jubileuszowego, który stanie się źródłem łask dla duszy i ciała.

Reklama

W sercu podkarpackich wzgórz, u stóp Matki Bożej Kalwaryjskiej, pragniemy stworzyć przestrzeń spotkania – z Bogiem i drugim człowiekiem. Kalwaria Pacławska, od wieków będąca miejscem modlitwy, uzdrowień i duchowej odnowy, po raz kolejny otworzy swoje gościnne ramiona, by przyjąć tych, którzy niosą krzyż choroby, samotności czy zmęczenia życiem.

W programie pielgrzymki przewidziana jest wspólna modlitwa różańcowa, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty oraz uroczysta Eucharystia z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

Reklama

Niech ten dzień stanie się świętem nadziei, umocnienia i duchowej bliskości. Niech będzie przypomnieniem, że w Kościele nikt nie jest sam – a zwłaszcza ci, którzy cierpią. Przybądźmy licznie, by razem powierzyć nasze troski i wdzięczność Tej, która zawsze prowadzi do Chrystusa.

Ks. dr Paweł Konieczny

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama