W niedzielę, 7 września, grupa 40 miłośników gór i pieszych wędrówek wybrała się w polskie Bieszczady, by wziąć udział w inicjatywie charytatywnej „Połonina dla Piotrusia”. W ten sposób wsparli finansowo leczenie i rehabilitację Piotra Cierpisza-Pustelnego. Udało się dla niego zebrać kwotę 3670 zł.
Piotr Cierpisz-Pustelny to nastolatek, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Do tego dochodzą choroby neurologiczne, upośledzenie narządu ruchu i niepełnosprawność intelektualna. Jego życie to od początku pasmo wyzwań i nieustannej walki o lepsze życie. Przyszedł na świat jako wcześniak z dużym niedotlenieniem. Tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy życia przeszedł aż 7 operacji, a w wieku 4 lat zabieg podwichnięcia stawu biodrowego. Może się przemieszczać na krótkich dystansach z pomocą drugiej osoby, prowadzony pod pachy. Jego każdy dzień to nieustanna walka o zdrowie i większą sprawność. Wymaga regularnej i nieprzerwanej rehabilitacji, a ta jest niestety kosztowna. Jego los na tyle poruszył grupę społeczników z Przeworska, że postanowili zrobić coś, co może choć trochę mu pomóc. Temu służyć miała inicjatywa „Połonina dla Piotrusia”, którą zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm”, przy wsparciu Siłowni Fitness Przeworsk oraz trenera personalnego Krystiana Domki. Pod jego okiem grupa 40 miłośników gór o wybrała się w Bieszczady.
– Poprzez organizację marszu charytatywnego chcieliśmy połączyć aktywność fizyczną, turystykę oraz zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra – mówi lider akcji Michał Horbaczek.
Reklama
Po wspólnym zdobyciu Połoniny Wetlińskiej, tuż przy Chatce Puchatka, uczestnicy wyeksponowali na szczycie flagę „Dumni przeworszczanie”, która z pewnością zwróciła uwagę innych turystów.
– Część naszej grupy postanowiła ruszyć w dalszą trasę, pokonując 12 kilometrów górskich szczytów i podziwiając uroki jesiennych Bieszczad, a przy okazji zdobywając Połoninę Caryńską. Na finał na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami, a do puszki łącznie wpadła kwota 3670 zł, która przekazana została rodzinie Piotra – relacjonuje Michał Horbaczek.
Reklama
Bohater akcji dotarł na sam jej finał w towarzystwie najbliższych. - Serdecznie dziękujemy sponsorom wyjazdu za przekazanie nagród rzeczowych w losowaniu, a wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę – podsumowali organizatorzy. Już teraz zaprosili na kolejną taką inicjatywę planowaną wiosną przyszłego roku.
Sponsorzy wyprawy:
Firma Bus Mariusz, Marzena Kluz, firma Sztuka Chleba Jarosław, MAAW SPORT Przeworsk, Pan Śmieszek – animacje z pasją.
JAK POMÓC?
Leczenie i rehabilitację Piotra można wesprzeć, wpłacając datek poprzez internetową zbiórkę prowadzoną na portalu Siepomaga.pl, pod adresem https://www.siepomaga.pl/piotrus-cierpisz
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze