Reklama

Zdobywali szczyty dla Piotra


W niedzielę, 7 września, grupa 40 miłośników gór i pieszych wędrówek wybrała się w polskie Bieszczady, by wziąć udział w inicjatywie charytatywnej „Połonina dla Piotrusia”. W ten sposób wsparli finansowo leczenie i rehabilitację Piotra Cierpisza-Pustelnego. Udało się dla niego zebrać kwotę 3670 zł.


Piotr Cierpisz-Pustelny to nastolatek, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Do tego dochodzą choroby neurologiczne, upośledzenie narządu ruchu i niepełnosprawność intelektualna. Jego życie to od początku pasmo wyzwań i nieustannej walki o lepsze życie. Przyszedł na świat jako wcześniak z dużym niedotlenieniem. Tylko w ciągu czterech pierwszych miesięcy życia przeszedł aż 7 operacji, a w wieku 4 lat zabieg podwichnięcia stawu biodrowego. Może się przemieszczać na krótkich dystansach z pomocą drugiej osoby, prowadzony pod pachy. Jego każdy dzień to nieustanna walka o zdrowie i większą sprawność. Wymaga regularnej i nieprzerwanej rehabilitacji, a ta jest niestety kosztowna. Jego los na tyle poruszył grupę społeczników z Przeworska, że postanowili zrobić coś, co może choć trochę mu pomóc. Temu służyć miała inicjatywa „Połonina dla Piotrusia”, którą zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm”, przy wsparciu Siłowni Fitness Przeworsk oraz trenera personalnego Krystiana Domki. Pod jego okiem grupa 40 miłośników gór o wybrała się w Bieszczady.

– Poprzez organizację marszu charytatywnego chcieliśmy połączyć aktywność fizyczną, turystykę oraz zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Piotra – mówi lider akcji Michał Horbaczek.

Reklama

Po wspólnym zdobyciu Połoniny Wetlińskiej, tuż przy Chatce Puchatka, uczestnicy wyeksponowali na szczycie flagę „Dumni przeworszczanie”, która z pewnością zwróciła uwagę innych turystów.

– Część naszej grupy postanowiła ruszyć w dalszą trasę, pokonując 12 kilometrów górskich szczytów i podziwiając uroki jesiennych Bieszczad, a przy okazji zdobywając Połoninę Caryńską. Na finał na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami, a do puszki łącznie wpadła kwota 3670 zł, która przekazana została rodzinie Piotra – relacjonuje Michał Horbaczek.

Reklama

Bohater akcji dotarł na sam jej finał w towarzystwie najbliższych. - Serdecznie dziękujemy sponsorom wyjazdu za przekazanie nagród rzeczowych w losowaniu, a wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę – podsumowali organizatorzy. Już teraz zaprosili na kolejną taką inicjatywę planowaną wiosną przyszłego roku.

Sponsorzy wyprawy:

Firma Bus Mariusz, Marzena Kluz, firma Sztuka Chleba Jarosław, MAAW SPORT Przeworsk, Pan Śmieszek – animacje z pasją.

JAK POMÓC?

Leczenie i rehabilitację Piotra można wesprzeć, wpłacając datek poprzez internetową zbiórkę prowadzoną na portalu Siepomaga.pl, pod adresem https://www.siepomaga.pl/piotrus-cierpisz

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/09/2025 11:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama