W związku ze zbliżającą się pielgrzymką na Kalwarię Pacławską poprosiliśmy Jerzego Tarkowskiego, szefa przemyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, o kilka rad niezbędnych dla pielgrzymów.
– Kolejną sprawą są napoje, bardzo ważne, żeby przy zwiększonym wysiłku nie doprowadzić do odwodnienia. Unikajmy kolorowych, gazowanych napoi, a stosujmy wodę mineralną albo z dodatkiem soku z cytryny i odrobiny soli. W ten sposób uzupełnimy zapotrzebowanie organizmu w niezbędne sole mineralne. Można zaopatrzyć się w aptekach w specjalne tabletki musujące, które uzupełnią niedobór minerałów. Zwracajmy uwagę na osoby starsze. Jeżeli zauważymy, że słabną lub źle się czują, powiadamiajmy o tym służby medyczne, bo bywa, że tacy ludzie w tydzień po opuszczeniu szpitala idą na pielgrzymkę, żeby podziękować Bogu za zdrowie. Dobrze, żeby osoby starsze mające dolegliwości miały przy sobie dokumentację medyczną, która ułatwi szybką i skuteczną pomoc. Dbając o to wszystko nie narazimy zdrowia na szwank – kończy J. Tarkowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.od kiedy przedsiębiorca,właściciel transportu jest specjalistą od zdrowia?
od kiedy przedsiębiorca,właściciel transportu jest specjalistą od zdrowia?