Reklama

Znakomity występ UKS Basket 15 w Radomiu

Na trzecim stopniu podium zakończył zmagania w kategorii U-12 XII Międzynarodowego Turnieju Radom Basket Cup zespół UKS Basket 15 Przemyśl. To ogromny sukces ekipy Macieja Milana, impreza ta jest bowiem jedną z bardziej prestiżowych w Polsce w tej kategorii wiekowej.

– Bardzo mnie cieszy ten występ, prezencja zespołu i puchar. Trenujemy tylko dwa lata, wyjazd chłopców na pierwszy turniej tej rangi i od razu ogromna nagroda – powiedział uradowany Krzysztof Młot, kierujący UKS Basket 15.

Do rywalizacji w kategorii U-12 przystąpiło łącznie 24 zespoły. Młodzi przemyślanie, z przydomkiem Młode Asy Parkietu, wygrali cztery mecze: Mobi Browary (Ukraina), Akademią Koszykówki Legii Warszawa – sekcja junior, ORLEN Akademią Koszykówki BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz UKS Regis Wieliczką. Przegrali ledwie raz, z wicemistrzem Litwy w tej kategorii – NKA Festo, który później został zwycięzcą całego turnieju U-12.

Reklama

Zespół U-12 występował w składzie: Fabian Nieradka, Wojciech Kochman, Krystian Jurkiewicz, Szymon Łabudzki, Michał Klimecki, Aleksander Paczkowski, Olaf Oczko, Gracjan Pankiewicz, Wiktor Czajkowski, Adam Wota, Mikołaj Buksa i Igor Pomarenko. Trenerowi Maciejowi Milanowi pomagał Jan Kozioł. Do najlepszej „piątki” turnieju wybrany został Adam Wota.

W Radomiu zaprezentowała się także ekipa U-11 z UKS Basket 15 Przemyśl, prowadzona przez K. Młota. Wygrała dwa mecze, zajmując ostatecznie 11. miejsce w stawce 16 drużyn.

Przemyślanie wystąpili w składzie: Antoni Lizoń, Bartosz Król, Jakub Czernecki, Jan  Łomański, Filip Szuban, Jakub Wojnarowicz, Gracjan Nowakowski, Bartosz Kula, Dawid  Kalinowski, Artur Młot, Wiktor Gembarzewski i Krzysztof Czopik.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama