Na trzecim stopniu podium zakończył zmagania w kategorii U-12 XII Międzynarodowego Turnieju Radom Basket Cup zespół UKS Basket 15 Przemyśl. To ogromny sukces ekipy Macieja Milana, impreza ta jest bowiem jedną z bardziej prestiżowych w Polsce w tej kategorii wiekowej.
– Bardzo mnie cieszy ten występ, prezencja zespołu i puchar. Trenujemy tylko dwa lata, wyjazd chłopców na pierwszy turniej tej rangi i od razu ogromna nagroda – powiedział uradowany Krzysztof Młot, kierujący UKS Basket 15.
Do rywalizacji w kategorii U-12 przystąpiło łącznie 24 zespoły. Młodzi przemyślanie, z przydomkiem Młode Asy Parkietu, wygrali cztery mecze: Mobi Browary (Ukraina), Akademią Koszykówki Legii Warszawa – sekcja junior, ORLEN Akademią Koszykówki BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz UKS Regis Wieliczką. Przegrali ledwie raz, z wicemistrzem Litwy w tej kategorii – NKA Festo, który później został zwycięzcą całego turnieju U-12.
Zespół U-12 występował w składzie: Fabian Nieradka, Wojciech Kochman, Krystian Jurkiewicz, Szymon Łabudzki, Michał Klimecki, Aleksander Paczkowski, Olaf Oczko, Gracjan Pankiewicz, Wiktor Czajkowski, Adam Wota, Mikołaj Buksa i Igor Pomarenko. Trenerowi Maciejowi Milanowi pomagał Jan Kozioł. Do najlepszej „piątki” turnieju wybrany został Adam Wota.
W Radomiu zaprezentowała się także ekipa U-11 z UKS Basket 15 Przemyśl, prowadzona przez K. Młota. Wygrała dwa mecze, zajmując ostatecznie 11. miejsce w stawce 16 drużyn.
Przemyślanie wystąpili w składzie: Antoni Lizoń, Bartosz Król, Jakub Czernecki, Jan Łomański, Filip Szuban, Jakub Wojnarowicz, Gracjan Nowakowski, Bartosz Kula, Dawid Kalinowski, Artur Młot, Wiktor Gembarzewski i Krzysztof Czopik.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze