Gęsta i sycąca zupa, którą przygotujesz w 15 minut!
2 puszki fasoli białej,
1,5 – 2 l bulionu warzywnego,
2 – 3 ząbki czosnku,
2 średnie cebule,
2 – 3 średnie ziemniaki,
1 mały korzeń pietruszki,
2 łyżki oliwy lub oleju,
przyprawy: 1/2 łyżeczki cząbru suszonego, 1/4 łyżeczki tymianku suszonego, 2 listki laurowe i kilka kulek ziela angielskiego, sól i pieprz.
Fasolę odsączyć i opłukać na sicie. Ziemniaki obrać i pokroić w kostkę. Pietruszkę obrać i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Cebulę i czosnek obrać, a następnie posiekać.
W garnku z grubym dnem rozgrzać tłuszcz. Dodaj posiekany czosnek, a po chwili cebulę. Smażyć do zeszklenia. Dodać suszony cząber i tymianek, zamieszać i smażyć jeszcze 15 sekund.
Wlać bulion warzywny, dodać fasolę, pietruszkę, ziemniaki, ziele angielskie i liść laurowy. Zamieszać i doprowadzić do wrzenia. Następnie zmniejszyć ogień i gotować do miękkości ziemniaków. Wyjąć przyprawy i zmiksować zupę na gładki krem. Jeśli jest za gęsty, rozrzedzić dodatkowym bulionem i ponownie zagotować.
Podawać z kleksem śmietany, grzankami lub skwarkami boczku, koniecznie oprószone świeżo zmielonym pieprzem. Smacznego!
AM
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kremu z fasoli nie jadłam, ale ostatnio w kohersenie zrobiłam za to zupę krem z kukurydzy i mega w smaku wyszedł. Jadłam pierwszy raz ale z pewnością nie ostatni heheh
Kremu z fasoli nie jadłam, ale ostatnio w kohersenie zrobiłam za to zupę krem z kukurydzy i mega w smaku wyszedł. Jadłam pierwszy raz ale z pewnością nie ostatni heheh